Nyní je povinně nosit roušky i v autech: Ministr zdravotnictví Roman Prymula vysvětlil, že nyní jsou všechna tato opatření nezbytná a vstoupí v platnost ve středu

Nyní bude nutné jezdit v rouškách v autech. To se ale nebude týkat rodinných příslušníků a řidičů, kteří budou v autě sami. Roušky budou nutné nyní i na zastavěném území obce. Budou však je muset nosit, pokud budou lidé poblíž, zejména pokud budou ve vzdálenosti menší než dva metry. Všechna tato opatření vstoupí v platnost ve středu.

Ministerstvo zdravotnictví doporučilo nosit roušky na zastavěném území obce a také v autech.

Koronavirus se stále šíří, vláda zavádí nová opatření k boji proti němu.

Zdroj: ČTK

Roušky však nebudou nutné, pokud je vzdálenost mezi lidmi větší než dva metry. Jde o zastavěné území obce. Výjimky jsou také pro členy jedné rodiny a pro sportovce.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula uvedl, že vláda zatím nemá v plánu tento týden projednavat lockdown. Vysvětlil, že je třeba posoudit účinnost opatření, a to lze provést pouze 14 dní po jejich zavedení.

Zdroj: Deník / Zbyněk Pecák

Kabinet už schválil zřízení jednotlivých místností v domovech pro seniory pro infikované koronavirem. Bude tam přítomen i potřebný zdravotnický personál.

Zdroj: Instagram

Roman Prymula vysvětlil, že nyní jsou všechna tato opatření nezbytná. Vláda tak učinila, protože se zhoršila epidemiologická situace.

Zdroj: Jakub Poláček / CNC / Profimedia

Ministr upozornil, že se zvýšil počet nákaz mezi seniory. Vláda proto na jaře vypracovala model založený na znalostech a zkušenostech z první vlny koronaviru.

Zdroj: YouTube / INFO CZ

„Posíláme specializovaný tým z Těchonína, který kontroluje dodržení opatření,“ řekl Roman Prymula. Tento tým dohlíží na to, jakým způsobem dodržuje opatření a pravidla v domovech pro seniory.

Minulou středu vstoupila v platnost poměrně přísná opatření, protože se virus začal rychle šířit. Například téměř všechny školy nyní učí děti online.

Už nefungují bary, kluby a restaurace, dočasně se nekonají kulturní ani sportovní akce. Je zakázáno pít alkohol venku a shromažďovat se skupinami více než 6 osob.

Share