Jan Blatný řekl, že je třeba se připravit na zmírnění opatření: Počet nových nakažených klesá, šíření koronaviru se zpomaluje

V pondělí se konala tisková konference ministra zdravotnictví Jana Blatného, kde hovořil o vývoji epidemické situace. Podle něj současná opatření nyní fungují dobře, takže není třeba nic zpřísňovat. Ministr řekl, že se brzy bude potřeba připravit na zmírnění opatření.

Šéf resortu zdravotnictví uvedl, že nyní je vidět pozitivní trend, situace se mírně zlepšuje. Na závěry je ale ještě brzy.

Zdroj: YouTube

Jan Blatný uvedl, že opatření jsou nyní funkční a nic dalšího zpřísnit neplánuje. Navíc se naopak plánuje příprava na zmírnění opatření.

Také vláda diskutovala o tématu plošného testování v domovech pro seniory. Tento projekt ještě nebyl realizován, protože vláda potřebovala změnit zákon o veřejném zdravotním pojištění.

Zdroj: YouTube

Šlo o možnost platby, to znamená, že po změně tohoto zákona bude možné, aby vláda mohla okamžitě zaplatit přímo distributorovi. Poté bude distributor moci koupit testy za peníze z veřejného zdravotního pojištění.

Odbory žádaly vládu, aby 16. listopadu vyhlásila den volna, ale Jan Blatný vysvětlil, že vláda to nyní nemůže udělat.

Zdroj: YouTube

Šéf resortu zdravotnictví zároveň požádal všechny zaměstnavatele a zaměstnance, aby využili pokud možno režimu home office.

Ministr ale souhlasí s tím, že takový návrh by měl dobré dopady na epidemiologickou situaci. Ale bohužel se to nepodařilo realizovat.

Zdroj: YouTube

Šéf Ústředního krizového štábu a vicepremiér Jan Hamáček už dříve také řekl, že se mu tento návrh odborů líbí.

Kromě toho ministři schválili návrh novely vysokoškolského zákona. To umožní příští rok v případě potřeby učit studenty on-line, navíc bude mnohem snazší urovnat další problémy.

Zdroj: YouTube

Ministři přitom nejednali o tématu minimální mzdy pro příští rok. Zatím se na tom nemohou dohodnout, navíc odbory mají i jiný názor.

PSALI JSME: JE JÍ 12 A JEJÍMU MANŽELOVI 51: CO LIDÉ UDĚLALI, KDYŽ SI VŠIMLI TUTO SVATBU NA ULICI

PŘIPOMÍNAMÉ: PSI JSOU SCHOPNI ROZLIŠOVAT ZDRAVÉHO ČLOVĚKA OD NAKAŽENÉHO KORONAVIREM: ČEŠTÍ CELNÍCI PRO TENTO ÚČEL VYCVIČÍ ŠEST PSŮ

Share