Poslankyně za hnutí ANO Věra Adámková chodí do práce i přes karanténu: proč má právo na výjimku

Poslankyně za hnutí ANO Věra Adámková má specifickou verzi karantény. Může chodit do práce, ale s určitými omezeními. Takový model karantény byl pro ni uspořádán poté, co byl diagnostikován koronavirus u její sousedky z pardamentu Karly Šlechtové.

Kvůli nemoci poslankyně Karly Šlechtové bylo 13 poslanců ze Sněmovny nuceno do karantény. Ne všichni z těchto poslanců však tráví karanténu doma.

Zdroj: ČTK

Lékařka a poslankyně za hnutí ANO Věra Adámková nadále pracuje i v karanténě. Reportéři redakce Seznam Zprávy se dozvěděli, že přijížděla na pracovišti preventivní kardiologie pražského IKEM.

Tam chodila v respirátoru FFP3. Novináři také informovali, že podle neoficiálních informací jezdila na pracoviště celý tento týden.

Zdroj: Archiv VA

Poprvé se veřejnost dozvěděla v úterý, že onemocněla Karla Šlechtová. Podle dostupných informací však byly výsledky testu známy už v neděli.

Sama Věra Adámková je přesvědčena, že pracovní karanténu neporušuje. Podle svých slov má specifické podmínky a vysvětlila je.

Zdroj: ČTK

„Mám pracovní karanténu. Mohu chodit z práce do práce, setkávat se s omezeným počtem osob, nemohu chodit do jídelny, nemohu jezdit MHD, musím používat ochranné pomůcky,“ řekla Věra Adámková.

Dodala, že výsledky jejího testu byly negativní, navíc nyní nepřijímá žádné pacienty.

Foto: Martin Svozílek

Je třeba říci, že nyní skutečně existují výjimky v karanténě pro jednu profesi. Důvodem je mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví, které bylo zavedeno v březnu.

Vzhledem k tomu, že Věra Adámková je lékařka, pak za určitých podmínek, i když je v karanténě, má právo pracovat.

Share