Omezený počet kupujících uvnitř obchodů: jak to prodejci plánují realizovat

Vláda zavedla nové opatření, nyní v prodejnách na 15 metrech čtverečních může být pouze 1 kupující. Nyní obchodníci přemýšlejí, jak to mohou realizovat. Zatím je jedním z takových řešení počítání košíků. Uvedl to web TN.cz.

Mluvčí Penny Marketu například uvedl, že hodlají omezit počet nákupních vozíků. To znamená, že počet vozíků bude odpovídat maximálnímu počtu kupujících, kteří budou moci jít do obchodu.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

To znamená, že kupující bude moci jít do Penny Marketu pouze s nákupním vozíkem.

Mluvčí obchodního řetězce Tesco Václav Koukolíček sdělil, že v jejich prodejnách budou kamery počítat s počtem zákazníků, kteří přišli, a na kasách budou počítat zákazníky, kteří odešli.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

To znamená, že každý má jiný přístup k řešení tohoto problému. Malé obchody zvolily nejjednodušší variantu, protože jiné způsoby téměř neměly.

V malých obchodech budou pouštět dovnitř jen po jednom zákazníkovi.

Mezitím kupující říkají, že pokud je bude v obchodech málo, pak se budou tvořit skupiny lidí venku vedle obchodů.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Aby nedošlo k vytvoření velké fronty, prodejci jsou připraveni pomoci kupujícím urychlit nákupy.

Například některé obchody nabízejí takovou službu, že kupující budou moci zavolat a objednat, co potřebují, a pracovníci obchodu připraví tuto objednávku. Kupující teprve přijde, zaplatí a vyzvedne si objednávku.

Ilustrační foto Zdroj: gettyimages.com

Kromě toho ale mají prodejci ještě obavy z období před Vánocemi. Pokud některá opatření nebudou zrušena, budou mít obchodní centra určité problémy.

Pokud budou například obchodní centra otevřena, není známo, kde by lidé ve frontě čekali. Zbývá ještě mnoho otázek.

PSALI JSME: BOHUŠ MATUŠ SE BOJÍ O SVOU TĚHOTNOU PŘÍTELKYNI: „LUCINKU HODNĚ BOLÍ BŘÍŠKO“

PŘIPOMÍNÁME: VÁCLAV KLAUS SE DOMNÍVÁ, ŽE EU A USA POTŘEBUJÍ MALOU SAMETOVOU REVOLUCI: DŮSLEDKY REFOREM PO ROCE 1989 JSOU PODLE NĚJ PŮSOBIVÉ

Share