Salony pro psy a kočky se mohou začít otevírat, ale na kadeřnictví je ještě brzy: Karel Havlíček vysvětlil, proč bylo takové rozhodnutí učiněno

Vláda umožnila začít fungovat salonům pro psy a kočky. Zároveň je ale stále zakázáno fungovat kadeřnictvím a holičstvím. Podobná situace už nastala během první vlny koronaviru letos na jaře. Takové rozhodnutí ale hájil vicepremiér Karel Havlíček. Informoval o tom CNN Prima News.

Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček vysvětlil, že v salonech pro zvířata dochází k výrazně méně rizikovým sociálním kontaktům. To znamená, že lidé předávají pouze zvíře, kontakt je velmi krátký.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Vicepremiér dodal, že osoba, která stříhá kočku nebo psa dělá to bez účasti majitele tohoto domácího mazlíčka. To znamená, že pravděpodobnost přenosu viru je mnohem menší.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Salony pro kočky a psy byly uzavřeny 22. října, takže nefungovaly téměř měsíc. Majitelé těchto salonů se již připravují na otevření, někdo už všechno stihl a je připraven pracovat.

Nyní určitě dojde k nějakým komplikacím během práce, protože někteří psi a kočky se po dlouhou dobu nestříhali.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Takové rozhodnutí ale pobouřilo některé majitele kadeřnických salonů. Důvody vysvětlil Václav Pražák, předseda Asociace kadeřníků České republiky.

„Plno kadeřnic si řekne: ,Tak psi můžou a my nemůžeme,“ řekl Václav Pražák.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Podle něj jsou kadeřnické salony připraveny zajistit všechny potřebné hygienické podmínky, jen aby mohly fungovat. Ekonomický stav kadeřnických salonů je nyní horší, než byl na jaře.

Ale možnost otevřít kadeřnictví bude určena pomocí protiepidemického systému PES. K tomu by bylo nutné klesnout z pátého stupně do třetího stupně rizikové skóre.

PSALI JSME: VE STŘEDU 18. LISTOPADU SE MĚNÍ PROTIEPIDEMICKÁ OPATŘENÍ: DOTKNOU SE ŠKOL, OBCHODŮ ČI RESTAURACÍ

PŘIPOMÍNÁME: OMEZENÝ POČET KUPUJÍCÍCH UVNITŘ OBCHODŮ: JAK TO PRODEJCI PLÁNUJÍ REALIZOVAT

Share