Vláda bude žádat o prodloužení nouzového stavu Sněmovnu: Ministr zdravotnictví Roman Prymula oznámil, kde se bude plošně testovat

Vláda bude žádat o prodloužení nouzového stavu Sněmovnu. Rozhodla o tom během svého zasedání.

Zdroj: tn.nova.cz

Plošně se také bude testovat v domovech pro důchodce a dětí se od příštího pondělí do škol zatím nevrátí.

„Vláda právě schválila plošné preventivní testování antigenními testy v pobytových sociálních službách,“ uvedla ministryně práce Jana Maláčová s tím, že testy koupí VZP ČR. Jsou podle ní levné a pozitivní případy budou ověřeny PCR testem.

Zdroj: ihned.cz

Ministr zdravotnictví Roman Prymula řekl, že se plošně testování konat nebude. Momentálně se služby zamíří na testování klientů a sociálních zřízení a personálu. Celkem se jedná o 200 tisíc lidí.

Šéf resortu také dodal, že se je v plánu testovat v podnicích, které by se podíleli na financování.

Zdroj: novinky.cz

Kabinet rovněž rozhodl o tom, že požádá Sněmovnu o prodloužení stavu nouze, který zatím platí do 5. listopadu. Pokud ho parlament prodlouží, bude platit do 3. prosince.

Návrh se musí projednat nejpozději do 30. října.

Zdroj: idnes.cz

Prymula také uvedl, že 2. listopadu děti do škol nepůjdou a koncem týdne bude zveřejněn termín návratů žáků do školních lavic.

Nouzový stav vláda potřebuje pro zavádění plošných opatření. Někteří politici již uvedli, že se bez něho vláda neobejde.

Zdroj: seznamzpravy.cz

„Aktuální situace se vyvíjí komplikovaně, nevidíme zatím pokles,“ pesimisticky dodal ministr Prymula, který končí ve své funkci.

Share