Rodina si myslela, že zachránili kotě: pak se ukázalo, že je to úplně jiné zvíře

Záchranná služba, která se nachází v hrabství Shropshire v Anglii, nedávno obdržela telefonát, který způsobil hluk. Volali z místního útulku pro kočky – tam se dostalo kotě, které se později ukázalo být úplně jiné zvíře…

„Byli jsme si jisti, že jsme zachránili kotě!“- mluvil na konci drátu. Ale nebylo to kotě, ale malá liška, pravda, to se neukázalo hned.

Zdroj: mur.tv

Obvykle se lišky objevují v únoru a v březnu. Jejich vrásčité čenichy a načechraná srst jim dávají úžasnou podobnost s koťaty, takže není divu, že zaměstnanci útulku se spletli.

Zdroj: mur.tv

Zvířata opravdu nevypadají jako lišky, dokud nevyrostou. Někdy lidé si berou zvířata s ulice, zatímco jsou malí a vychovávají je doma, a pak si uvědomí, že to nejsou koťata.

Lišky často přenášejí své děti na bezpečné místo, pokud mají pocit, že je něco ohrožují. Starostlivé maminky tahají lišky střídavě jeden po druhém, ale bohužel se některá zvířátka mohou ztratit. To se může stát, pokud se zvíře něčeho bojí … s největší pravděpodobností se náš malý hrdina také ztratil.

Kočičí útulek předal mládě záchranářům. Drobek měl poškrábaný nos a jinak bylo zvíře zcela zdravé.

Zdroj: mur.tv

Liška je krmena mlékem třikrát každou hodinu před půlnocí. Potom krmení začíná v šest ráno. Nyní liška jí z láhve a brzy začne jíst samostatně.

Nejdůležitější je, aby se drobek rychle uzdravil a získal sílu. Záchranáři poté zvíře převezou do volné přírody!

Share