Román Prymula řekl, že se změní pravidla karantény pro žáky a studenty: má nápad, jak zabránit plošné karanténě ve školách a ministerstvo zdravotnictví představí jednotný postup

Odbornici uvádějí, že v případě nákazy jednoho žáka ve třídě, do karantény nebude muset jít celá třída. Izolován bude pouze nakažený žák a ostatní budou muset nosit respirátory.

Zdroj: zena-in.cz

Epidemiolog Roman Prymula řekl, že jednotlivý postup poskytne ministerstvo zdravotnictví.

V ČR se zvyšuje počet škol, které kvůli karanténě musely přerušit výuku. Většinou do toho nezasahují hygienici a o opatřeních rozhoduje vedení škol.

Zdroj: ihned.cz

Ministr školství Robert Plaga ovšem chce, aby fungoval jednotlivý postup a hygienici nenechávali odpovědnost na ředitelích škol. Nyní jeho resort jedná s ministerstvem zdravotnictví.

Zdroj: denik.cz

„Je pravda, že ten přístup hygieniků ani zdaleka není uniformní,“ uvedl Roman Prymula s tím, že dnes vyjdou opatření, která se toho budou týkat.

Vládní zmocněnec pro výzkum ve zdravotnictví dodal, že pokud do karantény bude muset odejít žák ze třídy a ostatní budou nosit roušky a respirátory, tak výuka bude pokračovat.

Zdroj: echo24.cz

Roman Prymula navíc říká, že jednotlivý postup by měl předejít plošnému uzavírání škol. Denní nárůsty se zvyšují téměř každý den a dle aktuálních postupů by se vše brzy znovu uzavřelo.

Plošné se opatření budou zavádět v regionech, kde se bude situace zhoršovat.

Zdroj: ihned.cz

V poslední době se počty nakažených zvyšují a tři dny po sobě padl rekord. Ve čtvrtek přibylo rekordních 680 pacientů s covid-19.

Zdroj: extra.cz

Share