Rozvod Gabriely a Petra Koukalových: jak si rozdělí milionový majetek

Dvojnásobná mistryně světa v biatlonu Gabriela Koukalová a devítinásobný český mistr v badmintonu Petr Koukal se rozvádějí. Vzali se v roce 2016 a jejich manželství vydrželo jen 4 roky. Rozvod ale může být složitý, protože se budou muset dělit o majetek.

Biatlonistka Gabriela Koukalová ve středu večer na svém Instagramu informovala, že se svým manželem dohodla na rozvodu.

Zdroj: Dominik Bakeš (Sport)

„Občas se stane, že se společná cesta dvou lidí rozdělí a pak je načase pokračovat cestou jinou, vlastní,“ vysvětlila Gabriela Koukalová.

Zdroj: Archiv deníku Sport

Podle ní se rozešli ještě před několika měsíci, takže rozvod je jen formální, oficiální poslední krok, který musí udělat. Vysvětlila, že každý z nich si představoval společný život jinak.

Sportovkyně doufá, že se oba dokážou dohodnout normálně a že po rozvodu budou moci komunikovat jako kamarádi. Mohou však existovat určité potíže.

Zdroj: Blesk / Martin Sekanina

Portál Blesk informoval, že manželé údajně ještě před měsícem komunikovali pouze přes prostředníky. Velkou komplikací pro partnery může být rozdělení majetku, který během manželství získali.

Za dobu manželství postavili dům ve Středočeském kraji v Hořovicích, koupili chalupu v horách v Bedřichově. Také společně investovali peníze do franšízy školek pro děti Elánek. Jde o desítky milionů korun.

Zdroj: Blesk / Martin Sekanina

Sportovci této úrovně měli jistě dobré příjmy. Podle serveru TournamentSoftware badmintonista vydělal 300 tisíc korun. Jeho manželka ale měla mnohem větší příjmy.

Díky biatlonu si Gabriela Koukalová vydělala 20 milionů korun. Dalších zhruba 1 milion by mohla získat z reklamy.

Zdroj: Michal Beránek (Sport)

Asi 2,4 milionu mohla vydělat díky knize Jiná, která se stala bestsellerem. Knihu vydal její tchán, tam atletka popisuje temné stránky svého života.

Když se manželé rozvedou a pokud nemají podepsanou předmanželskou smlouvu, rozdělí majetek na polovinu. Portál Blesk informoval, že podle jejich zdrojů manželé takovou smlouvu nepodepsali.

Zdroj: Instagram

V tom případě má Gabriela Koukalová důvod k smutku. O předmanželské smlouvě nepadlo ani slovo v její knize, kde popisovala mnoho osobních tajemství, například jak přišla o panenství.

Share