Alena Schillerová má tip na dárek pod stromeček: nabízí státní dluhopisy

Na sociálních sítích se k Čechům obrátila ministryně financí Alena Schillerová se zajímavou nabídkou. Pokud nevíte, co k Vánocům, tak podle ministryně je vhodné zakoupit jako dárek dluhopisy republiky. Video zveřejnila na Twitteru a Facebooku.

„Vánoce jsou za dveřmi a tak mnozí z vás určitě přemýšlí o tom, co svým blízkým dát pod stromeček,“ říká Schillerová s tím, že dobrým dárkem budou dluhopisy republiky.

Zdroj: youtube.com

Šéfka státní kasy zdůraznila, že dluhopisy časem získávají na hodnotě a jeden z nich předvedla svým divákům. Koupit si je podle Schillerové můžete v hodnotě od 1 000 korun.

Uživatele sociálních sítí tímto krokem překvapila a považují to za snahu získat pro stát více peněz. Vadí jim také neosobnost takového daru.

„Tak to už je bizár jak poleno,“ napsal jeden z uživatelů a další vtipkoval, že „snad nákup půjde i skrz Alzu.“

Schillerová souhlasila, že dárek není zrovna osobní, ale doporučila ho například rodičům či přátelům.

Zdroj: youtube.com

V komentářích k videu se také psalo o tom, že tato investice není zrovna výhodná a za 6 let ze 100 tisíc korun výnos bude činit pouhých 6 150,73 korun. Kvůli inflaci i tato částka může ztratit na hodnotě.

Zdroj: youtube.com

Nakonec šéfka státní kasy uvedla, že certifikáty jsou v dárkovém balení.

PSALI JSME: KARANTÉNA NĚMECKU NEPOMOHLA: ČÁST ZEMĚ VOLÁ PO PŘÍSNÉM LOCKDOWNU

PŘIPOMÍNÁME: NOVÁ OMEZENÍ OD STŘEDY: ČESKÁ REPUBLIKA BUDE ZATÍM VE TŘETÍM STUPNI, OPATŘENÍ SE BUDOU TÝKAT RESTAURACÍ, HOSPOD, BARŮ, KLUBŮ A TRHŮ

Share