„Nemůžete mít systém, který hned nerespektujeme“: Kubek zkritizoval PSA a chce se setkat s ministrem Blatným

Prezident České lékařské komory Milan Kubek pro CNN Prima NEWS řekl, že ho nepříjemně překvapil krom ministra zdravotnictví Jana Blatného, když se rozhodl zpřísňovat opatření ve třetím stupni. Tim podle Kubka ministr „zabil svého psa“ a systém se stal jen cárem papíru.

„Nemůžete mít systém, který hned nerespektujeme,“ uvedl prezident ČLK s tím, že rozvolňování ze 3. prosince nebylo na místě jelikož vláda nezohlednila místa, kde situace byla špatná.

Zdroj: youtube.com

Kubek tvrdí, že PES je nesmyslem, který vznikl na popud lidí a opozice. Nyní se navíc podle odborníka stává cárem papíru, protože přestáváme se jim řídit. Šéf lékařské komory předpokládá, že vláda před Vánoci nesáhne ke zpřísňování a kvůli tomu nás příští měsíc čeká ještě složitější situace než v listopadu.

Milan Kubek dodal, že Jan Blatný s ním téměř nekomunikuje a za celou dobu se potkali jenom jednou. ČKL ale od začátku garantovala novému ministrovi podporu.

Zdroj: youtube.com

Nyní se ale chtějí sejít znovu a zajímá ho, jak bude probíhat očkování. Prezident ČLK zdůraznil, že vakcína musí být všechny zdarma.

Podle Kubka očkování nemohou zvládnout pouze praktičtí lékaři, protože je to složitá logistická akce, kterou jsme ještě nezažili. Chce, aby fungovaly speciální centra mobilní jednotky pro starší lidi.

Zdroj: youtube.com

Odborník rovněž požádá Blatného o odměny pro zdravotníky. Podle něho oni mají pocit, že jsou obětavou jednotkou, která musí pečovat o nemocné v době, kdy ostatní chodí do hospod.

Zdroj: youtube.com

Kubek říká, že by k rozvolňování zřejmě nedošlo, kdyby se neblížily Vánoce.

PSALI JSME: BLATNÝ POVAŽUJE OMEZENÍ PROVOZU HOSPOD ZA ÚČINNÝ KROK: CHCE ALE PŘEDEJÍT UZAVŘENÍ OBCHODŮ V BUDOUCNU

PŘIPOMÍNÁME: MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ ZVEŘEJNILO STRATEGII OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU: ČESKO SI OBJEDNALO 10 MILIONŮ DÁVEK

Share