Soud zrušil povinné nošení roušek venku, protože nebylo dostatečně odůvodněné: Opatření ale bude ještě týden fungovat,a Ministerstvo zdravotnictví má 7 dní na nápravu situace

Městský soud v Praze zrušil nošení roušek venku, které zavedlo ministerstvo zdravotnictví 21. října. Důvodem bylo, že ministerstvo nedostatečně zdůvodnilo nutnost zavedení takového opatření.

Opatření ale bude ještě týden fungovat, takže ministr zdravotnictví Jan Blatný má čas připravit všechny potřebné důkazy a případně dokumenty.

Zdroj: gettyimages

Městský soud v Praze v pátek uvedl, že takové opatření jako povinné nošení roušek venku nebylo dostatečně odůvodněné.

Soud v tiskové zprávě uvedl, že ministerstvo nedostatečně odůvodnilo nutnost tohoto opatření v zájmu dosažení hlavního cíle.

Zdroj: YouTube

Podle soudců ministerstvo poskytlo stále stejné zdůvodnění, které poskytlo k předchozím opatřením.

To znamená, že podle jejich názoru nebylo vysvětleno, proč bylo nutné zpřísnit opatření.

Zdroj: YouTube

Samozřejmě, že v tomto rozhodnutí soudu jde pouze o zpřísnění opatření týkající se roušek, a to, že od 21. října je nutné nosit roušky venku nebo uvnitř aut.

Zdroj: gettyimages

Byly také případy, kdy soud zrušil opatření ministerstva letos na jaře. Tehdy šlo o nezákonné omezení volného pohybu a maloobchodu.

Zdroj: YouTube

Soud tehdy také poskytl ministerstvu zdravotnictví čas na nápravu situace a stanovení opatření podle zákona. To bylo provedeno a opatření zůstala fungovat.

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ NAVRHL POSLANCI, ABY SI ZMĚŘIL IQ: OSTRÁ DEBATA PREMIÉRA A POSLANCŮ VE SNĚMOVNĚ

PŘIPOMÍNÁME: EVU PILAŘOVOU ULOŽÍ JEN PÁR METRU OD KARLA GOTTA: PRACOVAL NAD TÍM I STEJNÝ KAMENÍK

Share