Tato dvojčata neměla téměř žádnou šanci na život. Ale jejich čtyřletý bratr byl skutečně ochoten udělat cokoli, aby zachránil své bratry

Dvojčata Santino a Giovanni se narodili s velmi vzácnou a vážnou nemocí.

Jejich bratrovi Michaelovi bylo teprve čtyři roky, ale již v tak mladém věku má velké a laskavé srdce.

Michael byl skutečně ochoten udělat cokoli, aby zachránil své bratry.

Zdroj: findimindi.ru

Dvojčata Santino a Giovanni se narodili předčasně v říjnu 2017, kdy byla jejich matka v 33. týdnu těhotenství. Byli nuceni zůstat na novorozenecké jednotce intenzivní péče pět týdnů, než je rodiče mohli odvézt domů. Bohužel po chvíli si rodiče uvědomili, že s dvojčaty něco není v pořádku.

Pouhých 10 dní poté, co byla miminka přivezena domů, se vrátila do nemocnice. Tehdy byla rodičům oznámena šokující zpráva, že jejich chlapci trpí chronickou granulomatózou, velmi vzácným dědičným onemocněním, které patří do skupiny primárních onemocnění imunodeficiencí. Potlačuje imunitní systém a brání tělu v obraně před různými typy infekcí.

Zdroj: findimindi.ru

Matka dvojčat, Robin, však tuto chorobu již znala: trpěl na ni také její nejstarší syn, 9letý Dominic. Naštěstí doktoři dokázali nemoc porazit úspěšnou transplantací kmenových buněk. Rodiče dětí pochopili, že budou muset projít stejným postupem s dvojčaty.

Při hledání potenciálních dárců se ukázalo, že pro tuto roli se nejlépe hodí jejich druhý syn, čtyřletý Michael. Když se Michaela zeptali, zda chce zachránit životy svých bratrů, dítě bez sebemenšího zaváhání okamžitě odpovědělo „ano“!

Robin vysvětlila Michaelovi, jak bude postup probíhat. Varovala svého syna, že by to mohlo bolet, a byla připravena na to, že by ho to vyděsilo. Reakce dítěte však byla nečekaná.

„Zachrání je to?“ – zeptal se. Když jeho matka odpověděla kladně, sebevědomě řekl: „Dobře, tak to udělám!“

Zdroj: findimindi.ru

Navzdory nadcházejícím bolestivým pocitům Michael ani na okamžik nepochyboval o svém rozhodnutí. Dvojčata byla přijata do nemocnice ve Filadelfii a byla jim naplánována transplantace kmenových buněk – díky jejich nebojácnému bratrovi Michaelovi.

„Michael je hrdý na to, že zachraňuje životy dvojčat. Je tak odvážný, že klidně natáhne ruku k sestřičce, aby mu vzala krev k analýze. Ví, co ho čeká. Dává mi sílu tím, že prokáže svou odvahu”, řekla Robin pro Good Inside US.

Zdroj: findimindi.ru

Podívejte se níže na dojemné video a dozvíte se více o statečném činu staršího bratra!

PSALI JSME: DÍTĚ OCHOTNĚ JÍ ZELENINU JEN S TÁTOU: MÁMA NECHÁPALA, PROČ SE TO DĚJE, A ROZHODLA SE NAINSTALOVAT KAMERU DO KUCHYNĚ

PŘIPOMÍNÁME: JEJÍ DÍTĚ SE NARODILO S NEOBVYKLÝM NOVOTVAREM NA TVÁŘI: KDYŽ MLADÁ MATKA UVIDĚLA SVÉHO SYNA, NEMOHLA PŘESTAT PLAKAT

Share