“Tím, že je v neděli zavřeno, jsme naopak evidovali nárůst zákazníků v sobotu”: Jak se změnil život v Česku kvůli koronaviru

Už po druhé vlně koronavirové pandemii můžeme klidně říct, že covid-19 změnil život všech Čechů. Děti studují ve škole on-line, většina obyvatel České republiky pracuje z domova, a není to všechno.

Společnost Google ukázala celému světu, jak se změnil pohyb v prodejnách během lockdownu. Nadprůměrná návštěvnost obchodů s potravinami byla jenom před svátkem 28.října.

Zdroj: echo24.cz

Velké množství opatření, která se týkají obchodů nefungovala, kvůli tomu denně stoupal počet nakažených koronavirem. Vláda vyřešila ten problém, kdy zavřela všechny obchody v neděli, a otevírací doba všech zařízení klesla do 20. hodin.

Mluvčí řetězce Tesco Václav Koukolíček uvedl portálu Blesk, že jim ubylo 85 procent zákazníků. “Tím, že je v neděli zavřeno, jsme naopak evidovali nárůst zákazníků v sobotu,” dodal.

Zdroj: rozhlas.cz

Kvůli opatření se změnil i způsob nakupování. Podle slov mluvčího Tesca, lidi chodí nakupovat méně, ale mají větší nákupní koš. Kvůli koronaviru lidé také preferuji nakupování na internetu. “Je dokonce ještě větší, než na jaře,” dodal Václav.

Kvůli uzavření restauraci a baru, lidi v době pandemii častěji chodí do parku. Návštěvnost všech parků se zvýšila o 20%. Také klesl počet lidi na nádraží o 40 procent.

Zdroj: e15.cz

PSALI JSME: V POLSKU SE KORONAVIRUS NAŠEL U PRACOVNÍKŮ NORKOVÝCH FAREM: JE-LI TO VINOU ZVÍŘAT

PŘIPOMINAME: KORONAVIRUS VE SVĚTĚ: NĚMECKO OPĚT ZAZNAMENALO REKORDNÍ PŘÍRŮSTEK NAKAŽENÝCH KORONAVIREM

Share