To je důvod, proč váš telefon se vybije tak rychle: Užitečné tipy

V dnešní době smartphony přestaly být jen komunikačním prostředkem. S jejich pomocí můžeme navštívit oblíbené stránky na internetu, sledovat videa, číst zprávy a hrát si. Je velmi frustrující, když se telefon rychle vypíná. Ukazuje se, že často dochází k rychlému vybíjení, protože se s baterií špatně zacházím

Zdroj: poradnytsya.info

1. Nabíjíte smartphone na 100%

Mnozí věří, že musíme počkat do 100% nabíjení. Podle odborníků je lepší udržovat objem nabíjení baterie od 30 do 80% a posílat ji pravidelně na krátké dobíjení.

2. Necháte telefon úplně se vybít

Takový zvyk není moc dobrý pro životnost baterie. Takže je lepší poslat telefon na nabíjení, aniž byste čekali na zprávu o nízkém nabití. Úplné vybití telefonu může být dopuštěno pouze jednou za 2 měsíce.

Zdroj: expertology.ru

3. Necháte baterii přehřát

Baterie telefonů velmi negativně reagují na vysoké teploty – optimální teplotní je 1 až 35 stupňů.

4. Používáte bezdrátové nabíjení příliš často

Bezdrátové nabíječky mohou také způsobit přehřátí baterie.

Zdroj: expertology.ru

5. Nabíjíte telefon v pouzdře

Pokud se váš smartphone během nabíjení v pouzdře přehřeje, může dojít k vnitřnímu zadržování tepla, což způsobí přehřátí baterie.

6. Váš náhradní telefon je uložen bez nabíjení

Mnoho z nás máji náhradní telefon pro případ, že se vybije hlavní. Pamatujte si, že náhradní telefon se také začne rychle vybíjet, pokud jej nebudete mít vždy nabitý.

Zdroj: expertology.ru

7. Používáte nesprávný nabíjecí kabel

Pro všechny telefony jsou k dispozici určité nabíjecí kabely. Někdy může kabel od jiného telefonu způsobit, že baterie smartphonu bude nedostatečně nabitá nebo přebitá.

Share