Tři věci, které už po 50 letech nedělám: A doporučuji to všem

Dobrý den! Dnes s vámi chci promluvit o 3 věcech, které už po 50 letech nedělám. A nedoporučuji to i vám.

Dnes je mi 60 let. A nelituji svého rozhodnutí a sdílím s vámi užitečné informace.

Ilustrační foto
Zdroj: poradnytsya.info

Nedržím žádné diety 

Po 50 letech dochází v těle žen i mužů k prudkému hormonálnímu selhání. U můžu se snižuje produkci testosteronu a u žen – progesteron a estrogen (ženské hormony).

V důsledku takového náhlého hormonálního selhání, člověk přibere 5 kg. To je fyziologicky považováno za normu a obecně neškodí zdraví.

Do 50 let jsem jedla zdravě, snažila jsem se nejíst velké množství sladkého, moučného, tučného, smaženého. Nakonec jsem ani po 50 letech nezískala váhu  navíc.

A ještě: ve věku 50+  diety prostě nefungují. Už máme špatný metabolismus a špatné trávení, a není třeba ho ještě více zkoušet dietami.

Ilustrační foto
Zdroj: cosmo.ru

Nebarvím si vlasy. Chodím se svou šedinou

Nevidím nic špatného na tom, že mi hlava úplně zešedivěla. Proč bych se měla stydět za svůj věk a svůj organismus. Na tváři mám vrásky, mé tělo už nevypadá jako tělo mladé dívky.

Udělala jsem si pohodlný pro mě účes a snadno nosím své šedé vlasy. Nechápu, proč se ženy samy podvádějí a snaží se šedinu zamalovat. Zvláště v jasné barvě.

Ilustrační foto
Zdroj: gr.by

Nevěnuji pozornost názorům ostatních

Konečně jsem po padesáti letech začala žít pro sebe. Je mi to jedno na ostatních. Nerozumím této větě „Co by na to lidé řekli?“

Tak ať mluví. Přišli jsme na tento svět sami a odejdeme z tohoto světa sami. Přesto, když se podíváte na ostatní a vezmete v úvahu jejich názor, můžete se zbláznit.

Ilustrační foto
Zdroj: historyancient.ru

Závěr je jednoduchý: máme plné právo žít pro sebe a nedívat se na nikoho. A není třeba zesměšňovat své tělo a snažit se splnit standardy.

Proč utíkat před věkem a barvit si vlasy? Proč se trápit dietami? Proč se dívat na odsouzení nebo souhlas ostatních? Žijte konečně pro sebe. Přišel náš čas.

Ilustrační foto
Zdroj: zen.yandex.ru

PSALI JSME: TŘÍ ELEGANTNÍ ÚČESY 2020 PRO ŽENY 50+: 16 KRÁSNÝCH PŘÍKLADŮ

PŘIPOMÍNÁME: „PROČ BYCH MĚLA V 50TCE VYPADAT JAKO 30LETÁ“: PRAVDIVÁ ZPOVĚĎ ŽENY

Share