Domácí bělidlo prádla: jak ho udělat

Dnes se s vámi chci podělit o recept, který mi před několika lety řekla tchyně. K mému překvapení jsem ještě nenalezl analogy, protože ani drahé prostředky neposkytují stejný výsledek.

Zdroj: blog.andiva.me

Díky tchyni už roky používám tento recept, který mi pomáhá zbavit se mastných skvrn.

Ingredience:

– 2 lžíce prášku hořčice

– 1 l vody

Zdroj: blog.andiva.me

Příprava:

Nalijte vodu do hrnce a přiveďte k varu, a přidejte 2 lžíce hořčičného prášek. Nechte tuto směs stát asi půl hodiny a pak jí procedíme. Namočte špinavé věci do roztoku a nechte je přes noc. Tyto věci by pak měly být vyprané běžným způsobem.

Je ještě několik velmi laciných ale užitečných pomocných látek pří bělení prádla:

Zdroj: onlinetkani.ru

Aspirin

Aspirin se také používá jako lidová metoda pro odstraňování skvrn a jako bělidlo. Vyznačuje se vysokou účinností mezi improvizovanými prostředky, nízkou cenou a velkou dostupností.

Používá se pro ruční a automatické praní, stejně jako pro předchozí zamáčení prádla. Hlavní účinná látka je kyselina acetylsalicylová. Tato látka je také schopna vrátit původní bělost zažloutlým a šedým věcem. Účinek je zesílen přidáním malého množství sody, soli nebo domácího bělícího prostředku.

Zdroj: focus.ua

Amoniak

Pomocí amoniaku můžete bělit přírodní tkáně, na kterých se vytvořily žluté nebo šedé skvrny.

Poznámka: metoda není vhodná pro Směsové nebo syntetické materiály.

Na pět litrů vody je třeba vzít jednu lžíci amoniaku. Nejprve je nutné ošetřit místa největšího znečištění, poté výrobek namočte do roztoku na několik hodin, klidně můžete nechat i přes noc. Je důležité dbát na to, aby byla věc zcela ponořena do vody.

Zdroj: zakumaj.pl

Peroxid vodíku

Bílé oblečení a prádlo z hustého lnu a bavlny lze rychle bělit doma pomocí peroxidu vodíku. Na jeden standardní blesk na prádlo, se bere dvě lžíce peroxidu a jedna lžíce amoniaku. Můžete to udělat bez amoniaku, ale pak musíte použít vroucí vodu.

Vodu mate uvařit do vroucího stavu a nechat věci v roztoku po dobu 30 minut. Pokud teplota vody není vyšší než 30 stupňů, stejným způsobem můžete bělit oblečení z vlny nebo hedvábí.

Zdroj: lekarna.cz

PSALI JMSE: SKVĚLÝ TRIK PRO DOMÁCNOST: SPRCHOVÝ KOUT SE DÁ SNADNO VYČISTIT S TÍMTO JEDNODUCHÝM DOMÁCÍM PROSTŘEDKEM

PŘIPOMÍNÁME: UŽ ROK NEKUPUJI PRACÍ PROSTŘEDKY. TAJNÝ PRODUKT, KTERÝ VYŘEŠÍ TISÍC PROBLÉMŮ VE VAŠÍ DOMÁCNOSTI

Share