V sobotu přibylo nejméně nakažených koronavirem v týdnu: Počet hospitalizovaných ale stále stoupá

V sobotu 14.října počet nakažených koronavirem klesl. Laboratoře potvrdily 4199 případů covidu, což je nejméně v tomto týdnu. Počet nakažených v porovnání s minulou sobotu je nižší o 3500 lidi.

Zdroj: denik.cz

Celkový počet nakažených od jara je 458 229. Počet aktuálně nakažených je 129 788 lidi. Všechny údaje jsou na webových stránkách ministerstva zdravotnictví. Většina nemocných mají mírný průběh koronaviru.

Klesá i počet hospitalizovaných, kterých tento týden se stalo o 600 méně. Aktuálně leží v nemocnici 7200 lidi, z nich 1100 pacientů jsou ve vážném stavu.

Zdroj: irozhlas.cz

V sobotu klesl i počet úmrtí. Zemřelo 78 lidi. Celkový počet úmrtí kvůli koronaviru je 6058. Zmenšil se i počet provedených testů. V pátek zdravotníci jich provedli nejméně za posledních několik týdnů. Laboratoře provedly 30 tisíc testů na koronavirus.

Nejhůř je momentálně v okresu Pelhřimov, kde je 806 nakažených v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. Více než 700 nakažených je na ostatních okresech ve Vysočině, v Žďársku, Jihlavsku a Havlíčkobrodsku.

Zdroj: denik.cz

PSALI JSME: POČET HOSPITALIZOVANÝCH NAKONEC KLESA: V ČESKÉ REPUBLICE POSTUPNĚ UBÝVÁ POČET NAKAŽENÝCH KORONAVIREM

PŘIPOMINAME: ZNÁMÝ HEREC ZVÍTĚZIL KORONAVIRUS: JAK PETR VÁGNER POMÁHÁ LIDEM SE STEJNÝMI PROBLÉMY

Share