Pes byl opuštěn na benzinové pumpě a ztratil víru v lidi: Ale jeden člověk dokázal pomoci

Poté, co pes prožil domácí násilí a zradu majitele, se opuštěný pitbul usadil na poli a nedovolila lidem, aby se k němu přiblížili. Naštěstí se našel člověk, který neštěstí někoho jiného nemohl nechat tak.

 

Zdroj: youtube.com

 

První zprávy o pejskovi, který bloudil sám v blízkosti kalifornského města Dakor, se objevila na sociálních sítích již v dubnu 2019. V noci spala pod solárními panely a během dne seděla na kraji silnice a čekala, až jí někdo z kolemjdoucích hodí jídlo.

 

Zdroj: youtube.com

 

Pes vypadal vyhuble, ale nenechal si pomoci – utekl pokaždé, když se k němu někdo z lidí pokusil přiblížit. Než se Dany Spenks ze Safefurr Place Rescue dozvěděla o příběhu mámy, žil pitbul asi rok na ulici. A tak se Dany okamžitě rozhodl psa vzít k sobě.

Nejprve si od něj máma držela odstup. Teprve po čtyřech měsících každodenních návštěv začal pes projevovat první známky důvěry v muže. Dany každý den nechával jídlo pitbulovy, kterého pojmenoval Mama na stejném místě a ona jsi k němu začala budovat důvěru. A brzy za ním začala utíkat a prosit o další, ale nikdy se nenechala pohladit.

 

Zdroj: youtube.com

 

Záchranáři zjistili, že majitel opustila Mámu v lednu 2019 na čerpací stanici, 8 kilometrů od jejího současného prostředí. Se psem bylo zjevně špatně zacházeno. Bylo jasné, že Máma nedávno porodila štěňata, ale o jejich osudu nikdo nic nevěděl. Podle záchranářů bylo možné že čistokrevná štěňata majitel prostě prodal a Mámu prostě vyhodil na ulici, když dokončila krmení mláďat.

 

Zdroj: youtube.com

 

 

Po roce a půl putování se psa nakonec podařilo vynést z ulice – Dan přivedl psa k sobě domů, kde pokračoval v adaptaci na nový život. Máma byla velmi ostražitá a měla z lidí velký strach. Mohla utéct každou chvíli, takže ji Dan na chvíli musel dát do voliéry.

Podle Danyho byl případ pitbula jménem Máma nejtěžší v celé jeho práci. Pes ztratil víru v lidi natolik, že každý krok byl pro muže velmi obtížný. Pitbul nikdy nedodržel povely a odmítl komunikovat. Náhlým pohybům nebo pokusům o náhodné doteky okamžitě utekl. Pouze s ostatními psy se pitbul cítil více v pohodě a trochu si odpočinul.

 

Zdroj: youtube.com

 

Ale Dany se nevzdává snadno. Je připraven s Mámou spolupracovat, dokud znovu získá důvěru a naučí se ostatním lidem důvěřovat. Pak si může najít nový domov a milující majitele, kteří mohou psovi udělat radost.

 

 

PSALI JSME: PES SE UKÁZAL BÝT TAK CHYTRÝ, ŽE SE CHOVÁ JAKO ČLOVĚK, KDYŽ MAJITELÉ NEJSOU DOMA

PŘIPOMÍNÁME: KOCOUR POPRVÉ UVIDĚL SNÍH: VELMI ROZTOMILE VIDEO

 

Share