Někteří odborníci chtějí současná opatření prodloužit, jiní je chtějí zpřísnit: imunologové navrhují lockdown

Češi už byli rádi, že epidemie koronaviru začala zpomalovat a doufali, že opatření brzy zmírní. Situace se ale opět zhoršila a ve středu byl nový rekord v počtu nakažených, a to 15 727. Někteří odborníci proto ministrovi zdravotnictví navrhují, aby současné opatření prodloužil o další tři týdny. Jiní odborníci se domnívají, že opatření je třeba zpřísnit.

Počet nově nakažených pacientů za první polovinu tohoto týdne je stále poměrně velký. Za první 3 dny tohoto týdne zemřelo 621 lidí.

Zdroj: gettyimages

Někteří odborníci se domnívají, že je nutné současné opatření prodloužit ještě alespoň o 2 týdny. Aby ještě alespoň 2 týdny byly zavřeny školy, restaurace, bary a mnohé obchody.

Zdroj: mzcr.cz

Podle imunologa Václava Hořejšího by lockdown měl trvat nejméně dva týdny, to řekl ve čtvrtečních Televizních novinách.

Zdroj: gettyimages

Jiní odborníci se přitom domnívají, že to nebude stačit a je třeba zpřísnit opatření. Někteří imunologové tvrdí, že nyní je nutné zavést na dva týdny takzvaný tvrdý lockdown.

Evoluční biolog Jaroslav Flegr také říká, že tento poslední krok je třeba udělat. Podle něj se bez toho neobejdeme, i když je to těžké.

Zdroj: YouTube

Pokud bude lockdown, tak do práce budou chodit jen lidé, bez práce kterých nemohou existovat všichni ostatní.

Jsou to například lidé, kteří se zabývají výrobou potravin, nebo prodejem nebo dodávkou těchto potravin, zdravotníci, hasiči a podobně.

Zdroj: mzcr.cz

Počet hospitalizovaných se stále zvyšuje. Ministr zdravotnictví Jan Blatný řekl, že očekává, že se situace v dohledné době ještě nezlepší.

„Budeme se dostávat na čísla kolem až 11 tisíc hospitalizovaných v jednom dni,“ předpokládá epidemiolog Roman Chlíbek.

Zdroj: gettyimages

Kvůli epidemiologické situaci se předseda vlády Andrej Babiš setkal v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem. Ministerstvo zdravotnictví v pátek s největší pravděpodobností oznámí své další kroky.

PSALI JSME: TOMÁŠ PETŘÍČEK NAVRHL DOČASNĚ ZRUŠIT PLACENÍ POPLATKY ZA PARKOVÁNÍ: PROTI TAKOVÉMU NÁVRHU SE ALE VYSLOVIL MINISTR KAREL HAVLÍČEK A NENÍ S TÍM SPOKOJEN ANI MAGISTRÁT PRAHY

PŘIPOMÍNÁME: VÍTĚZ MASTERCHEF 2020 ROMAN STAŠA PROZRADIL ZA CO UTRATÍ VÝHRU

Share