Jan Blatný se zmínil o možném přechodu do vyššího rizikového stupně: Ministr zdůraznil, že o zpřísnění opatření bude oznámeno s předstihem a má v plánu nechat otevřené i malé obchody

Ve čtvrtek ráno v sedm hodin zasedala vláda Andreje Babiše a zabývala se jednou otázkou – prodloužením nouzového stavu v České republice. Poslanci ve středu totiž souhlasili s jeho prodloužením do 23. prosince. Kabinet původně požadoval dalších 30 dnů.

Šéf zdravotnictví Jan Blatný po zasedání vlády potvrdil, že mimořádná opatření budou prodloužená do 23. prosince. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Blatný také dodal, že v pondělí během dalšího jednání vlády může dojít k přechodu Česka do 4. rizikového stupně. Podle tabulky PES to by znamenalo omezení hromadných akcí, sportování a vrátilo zákaz nočního vycházení mezi 23:00 a 05:00.

Ministr zdůraznil, že o zpřísnění opatření bude oznámeno s předstihem a má v plánu nechat otevřené i malé obchody.

Jan Blatný a Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Kabinet mimo jiné upravil usnesení, které omezovalo prodej alkoholu. nyní si znovu můžete vzít pivo s sebou například do PET lahví.

Blatný však prosí, aby tento alkohol lide konzumovali doma a nepili ho na veřejnosti. Následně vláda povolila provoz lanovek, které vozí cestující či náklady. Lyžaři zatím mají smůlu.

Jan Blatný / Zdroj: youtube.com

Vláda také jedná o tom, kdy žákům začnou zimní prázdniny. Dle návrhu by to se mohlo stát už 18. prosince místo 22. prosince. Konečné rozhodnutí padne v pondělí. Dle ministra nás zřejmě čeká další prodloužení nouzového stavu.

Premiér Andrej Babiš navrhoval Sněmovně prodloužení stavu nouze o 30 dnů a zdůvodňoval to špatnou epidemiologickou situaci. Předseda vlády dodal, že nouzový stav neslouží k terorizování lidí a naopak jim pomáhá.

Andrej Babiš / Zdroj: gettyimages.com

Návrh vlády ovšem nenašel podporu u poslanců a nakonec prošel návrh KSČM, který prodlužuje nouzový stav do 23. prosince.

PSALI JSME: „PROHRÁL JSEM TENTO BOJ“: SLOVENSKO KVŮLI KORONAVIRU ZPŘÍSNÍ KARANTÉNNÍ OPATŘENÍ A ZAVŘE VĚTŠINA PRODEJEN

PŘIPOMÍNÁME: ČESKO DOSTANE VAKCÍNY PRO 16 MILIONŮ OBYVATEL: MINISTR BLATNÝ UVEDL, KDY OČKOVÁNÍ ZAČNE A JAK BUDE PROBÍHAT

Share