Vnoučata dostala od dědečka dědictví v podobě obrazu, jehož tajemství se podařilo odhalit až po 80 letech

Vnoučata byla přesvědčena, že obraz, který jejich dědeček získal v době svého mládí, je falešný a jak moc se mýlili. O originalitě obrazu pochybovali i hodnotitelé. Trvalo to 80 let, ale nyní je bohatství dědicům zajištěno.

Majitelé obyčejného londýnského domu desítky let obdivovali obraz na které je zobrazena krajina anglické vesnice. Na pozlaceném rámu byl jediný nápis: „Constable 1776-1837“.

Zdroj: ukr.media

Rodinná legenda uvedla, že jejich příbuzný major Allen ji koupil v roce 1946 od překupníků uměleckých předmětů a byl si jistý, že je to originál.

Do domu byl pozván specialista jednoho z největších londýnských aukčních domů, který se při pohledu na krajinu jen mávnul rukou od potenciálních zákazníků a ani nenaznačil expertizu. Byl si jistý: je to ještě jedna kopie.

Zdroj: ukr.media

Obraz „Dedham Vale s mlýnem a stohy sena“ zůstal neuznán, kdyby majitelé neprojevili vytrvalost. Po neúspěchu s jedním aukčním domem se rozhodli zkusit štěstí s jiným odborníkem, tentokrát měli štěstí.

Zdroj: ukr.media

Pracovnice Londýnské kanceláře Sworders Sarah Flynn odnesla obraz světoznámému uměleckému specialistovi Johnu Constable. S jeho pomocí po několika znaleckých posudcích Flynn oznámila, je obraz je skutečné pravý.

Zdroj: ukr.media

Ukázalo se, že londýnská rodina ve skutečnosti, celou tu domu měla originál u sebe doma. V jejich obývacím pokoji visela olejomalba, kterou podle Anne Lylesové John Constable skutečně vytvořil při práci na jedné ze svých velkých práci.

Nález bude vystaven na trhy začátkem prosince 2020. Odborníci z aukční síně Sworders zaznamenali, že za tento obraz bude startovat od 100 až 150 tisíc liber a s největší pravděpodobností se několikanásobně zvýší.

Zdroj: ukr.media

PSALI JSME: KOLIK TVÁŘÍ VIDÍTE NA OBRÁZKU: OPTICKÁ ILUZE, KTERÁ VÁS DOSLOVA ZMATE, TAK JEDNODUCHÉ TO OPRAVDU NENÍ

PŘIPOMÍNÁME: KDE SE NA OBRÁZKU SKRÝVÁ KRÁLÍK: NEKAŽDY TO DOKAŽE ODHADNOUT

Share