Jan Blatný předpokládá, že obchody by se mohly otevřít do konce měsíce: ministr zdravotnictví žádá poslance o prodloužení nouzového stavu o 30 dní

Ministr zdravotnictví Jan Blatný v parlamentu řekl, že je pravděpodobné, že všechny obchody budou otevřeny už 30. listopadu. Dodal, že to nemůže slíbit, ale podle něj je třeba opatření pro obchody před Vánocemi uvolnit.

Jan Blatný poslancům řekl, že podle protiepidemického systému by ke zmírnění opatření pro obchody mohlo dojít během třetího stupně.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Pokud se situace bude vyvíjet dobře, může se tak stát už 30. listopadu. Dodal, že to slíbit nemůže, nicméně je pravděpodobné, že právě takový scénář bude v dohledné době realizován.

Když úroveň rizika infekce klesne na 3, bude možné rozvolnit opatření pro obchody a služby. Zůstanou ale omezení počtu nakupujících uvnitř obchodů a další hygienická pravidla.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Šéf resortu zdravotnictví také obhajoval opatření, která byla zavedena. Také řekl, že by nechtěl, aby se PES měnil.

Je pravděpodobné, že již tento pátek klesne míra rizika nákazy z pátého na čtvrtý a v pondělí budou pravděpodobně zmírněna opatření.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Jan Blatný se snažil poslance přesvědčit, že je nutné nouzový stav prodloužit do 20. prosince. Řekl, že pokud se tak nestane, lidé si na Vánoce přinesou domů koronavirus a po Novém roce bude nutné opatření opět zpřísnit.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

„Kromě dárků si koupíme i nemoc, kterou si přineseme domů a během svátků si ji předáme v rodině,“ řekl Jan Blatný ve Sněmovně. Dodal, že mnoho opatření prostě nemůže existovat bez nouzového stavu.

Premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Jan Blatný žádali občany, aby dodržovali všechna opatření a byli odpovědní. Právě na tom závisí účinnost těchto opatření.

Ilustrační foto Zdroj: facebook.com

Předseda vlády také řekl, že není třeba myslet, že už je všechno za námi. Ale před námi jsou ještě Vánoce, což znamená nákupy a návštěvy příbuzných. Proto musí být každý zvlášť pozorný a zodpovědný.

PSALI JSME: PREZIDENT ZEMAN PROHLÁSIL, ŽE ČESKÁ TELEVIZE SLOUŽÍ OPOZICI A JEJÍ ŘEDITEL PETR DVOŘÁK MÁ OPUSTIT SVOU FUNKCI

PŘIPOMÍNÁME: KORONAVIRUS SE DÁL ŠÍŘÍ: DRUHÁ ZEMĚ V EVROPĚ HLÁSÍ DVA MILIONY NAKAŽENÝCH KORONAVIREM

Share