Jak připravit kávu jako profesionál: 6 životních triků pro skutečné milovníky kávy

Ať už svůj den zahájíte osvěžujícím nápojem nebo jen při zvláštní příležitosti, budete chtít vyzkoušet tyto jednoduché triky, které vám usnadní přípravu dokonalé kávy, o nic nehorší než nejlepší kavárny.

Výběr kávy

Zdroj: zamechatelno.fun

Vždy je nejlepší zvolit si kávová zrna. Kvůli úspoře výrobci často hřeší ředěním mleté ​​kávy různými nečistotami. V nejlepším případě to mohou být levnější kávy, v nejhorším případě mletý ječmen nebo sláma. Jakmile si koupíte mlýnek na kávu, můžete si být vždy jisti, co je ve vašem šálku.

Skladování kávy

Zdroj: zamechatelno.fun

Kávová zrna nevyžadují zvláštní podmínky, pravidla pro jejich skladování jsou poměrně jednoduchá, ale pokud je nebudete dodržovat, chuť a vůně kávy bude zkažená.

Ideální teplota pro skladování kávy je pokojová teplota a nejvhodnější nádobou je keramika nebo sklo s uzavřeným víkem.

Voda na kávu

Zdroj: zamechatelno.fun

Nedoporučuje se vařit kávu s obyčejnou vodou z vodovodu, dokonce ani převařenou vodou. Nejlepší nápoj získáte, pokud použijete pouze čistou a dobře filtrovanou vodu. Aby voda dobře absorbovala chuť zrn, stojí za to ji předem zchladit.

Správný poměr kávy a vody

Zdroj: zamechatelno.fun

Odborníci na kávu tvrdí, že nejlepším poměrem ingrediencí k získání správného nápoje je deset mililitrů vody na gram mleté ​​kávy. Pokud se od tohoto poměru vzdálíte a přidáte příliš mnoho vody, získáte nápoj s velmi slabou chutí a vůní.

Chuť kávy

Zdroj: zamechatelno.fun

Kromě použití dobré vody můžete do džezvy přidat několik hrubých krystalů soli, abyste získali bohatou chuť a aroma kávy. Sůl pomůže nápoji plně se otevřít.

Filtrování kávy

Je nutné nalít kávu do šálků bez usazenin. Ale pro zjednodušení procesu podávání kávy musíte okamžitě po uvaření kávy přidat jednu čajovou lžičku studené vody a počkat třicet sekund. Poté se sedlina usadí a můžete nalít kávu.

PSALI JSME: PELARGÓNIE RYCHLE POROSTE A ROZKVETE: MAZANÝ TRIK SE ŠPENDLÍKEM OD BABIČKY

PŘIPOMÍNÁME: SKVĚLÝ A JEDNODUCHÝ TRIK PRO KAŽDÉHO: PROČ DÁVAT NOVINY DO LEDNICE

Share