Žena nepoužívala šampón půl roku a jak to dopadlo

Rozhodla jsem se experimentovat. Musela jsem si umýt vlasy jen jedenkrát pomocí receptu: jablečný ocet + soda. Nemohla jsem si říct: „Stáčí!“

Ilustrační foto. Zdroj:iqformat.live

Šest měsíců uplynulo, aniž bych si něco všimla a já jsem neměla vůbec touhu vrátit se k používání kosmetických prostředků na vlasy.

Jak jsem provedla experiment? Všechno to začalo jednoduše…

Redaktor mi nabídla, jestli bych mohla celý měsíc nepoužívat šampon. Souhlasila jsem. Margaret Bador (autorka jako já) také souhlasila, že se mnou bude experimentovat.

Spolu s ní jsme začali naši dlouhou cestu do fascinujícího světa alternativního mytí vlasů. Uplynulo již 6 měsíců a nechci šampon znovu používat.

Ilustrační foto. Zdroj:youtube.com

Vidím, že moje vlasy se staly zdravějšími, a to bez použití šamponů. Všimnula jsem si, že se tak rychle už nešpiní. Dříve jsem je často myla, ale teď je myji jen jednou za 5 dnů! Začali se vlnit, zářit, objevila se hladkost. Teď jsme si na to úplně zapomněla!

To bylo pravděpodobně způsobeno suchostí, kvůli přísadám v šamponech. Nyní mokré vlasy musím jen lehce namočit kokosovým olejem do.

A je to úsporný tímto výrobkem!

Ilustrační foto. Zdroj:youtube.com

Za 6 měsíců jsem použila jen 1 balení jedlé sody a půlku lahví jablečného octa. Skříň je osvobozena od prázdných nádob od šamponů, balzámů, masek a dalších produktů.

A nemusíte již je neustále vyhazovat, aby byl na policích pořádek. Nemusíte neustále běhat do obchodu, abyste si koupili šampon nebo balzám.

Pokud vás moje technika zaujala, můžete si ji vyzkoušet!

Ilustrační foto. Zdroj:youtube.com

Recept je následující:

Vezměte sklenici (objem 0,5 litru). Přidejte tam 2 lžíce jedlé sody. Navlhčete prameny. Nalijte vodu do nádoby, aby se soda rozpustila. Nalijte obsah nádoby na pokožku hlavy a vtírejte ji do pokožky hlavy a vlasů.

Poté nalijte 2 lžíce jablečného octa do nádoby a přidejte tam vodu. Okamžitě si tímto opláchněte svou hlavu. Tento tip je pro ty, kteří mají dlouhé kadeře.

Pokud máte krátké vlasy, budete si muset vzít stejné ingredience, ale v 1 lžíci.

Pokud se vám najednou zdálo, že kadeře nejsou čisté na 100 %, pak příště zvyšte množství sody.

Sdílejte tento zajímavý článek se svými přáteli, dejte jim také o tom vědět!

PSALI JSME: NAFOUKNUTÉ DO LIMITU. 8 DÍVEK, KTERÉ AŽ MOC ZVĚTŠILY RTY

PŘIPOMÍNÁME: DOKÁŽETE VYŘEŠIT TENTO PŘÍKLAD, ANIŽ BY VÁM PRASKLY NERVY: VŮBEC TO NENÍ JEDNODUCHÉ

Share