Zda budeme mít letos bílé Vánoce, nebo ne: meteorologové řekli své předpovědi o počasí

Zbývá jen jeden měsíc do dlouho očekávaných Vánoc. Meteorologové se snažili předpovědět, jaké bude počasí na konci příštího měsíce během tohoto krásného svátku. Naposledy skutečně zasněžené Vánoce byly v roce 2010. Zatím není možné přesně předpovědět, jaké bude počasí za měsíc, ale s největší pravděpodobností bude bez sněhu. Informoval o tom wéb TN.cz.

Teploty budou samozřejmě klesat, ale příští měsíc bude ještě nadprůměrný. Srážky příští měsíc budou převážně v podobě deště nebo deště se sněhem. Předpokládá to Český hydrometeorologický ústav.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Vánoce nejspíš nebudou tak zasněžené, jak by si mnozí Češi přáli. A to i přesto, že teploty 24. prosince budou kolem -7 až -4 stupně Celsia.

Trochu jiné předpoklady o počasí zveřejnil portál AccuWeather. Podle těchto informací Češi uvidí trochu sněhu před Vánocemi i po nich. Také teploty budou kolem -1 až 2 stupňů.

Portál Severe Weather uvedl, že teploty v prosinci budou s největší pravděpodobností nadprůměrné. Jistě bude studená fronta a chladné dny, ale to nebude často.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Dagmar Honsová z Meteopress řekla pro TN.cz, že podle stávajících modelů lze poměrně přesně předpovědět počasí maximálně do 10 prosince.

Zatím tedy není jisté, co přesně nás na Vánoce čeká. Zatím se ale většina meteorologů shoduje, že v prosinci mnoho sněhu neuvidíme.

Sníh během Vánoc můžeme vidět v průměru jednou za osm let, poslední bílé Vánoce byly v roce 2010 a v roce 2001. Možná se letos dočkáme zázraku, ale zatím je předčasné o tom mluvit.

Ilustrační foto Zdroj: gettyimages.com

Lidé někdy říkají, jaké budou Vánoce, lze pochopit podle toho, jaké bude počasí na den svaté Kateřiny.

Pokud bude 25. listopadu led, bude o Vánocích bláto. Meteorologové předpokládají, že ve středu bude mráz a teploty mohou klesnout k -4 stupnů.

Psali jsme: Jak dopadla sobotní sbírka potravin v Česku: Co udělala rodina Andreje Babiše

PSALI JSME: ELEGANTNÍ STYL A UPRAVENOST: VÉVODKYNĚ KATE ZVOLILA BEZCHYBNÝ PODZIMNÍ OUTFIT

PŘIPOMÍNÁME: JAK JE NA TOM RADEK KAŠPÁREK PO OPERACI PÁTEŘE

Share