Václav Klaus oslovil ministra Blatného: bývalý prezident požádal, aby ho nejmenovali dezinformátorem a aby tyto informace byly opraveny na stránkách ministerstva zdravotnictví

Bývalý prezident Václav Klaus uvedl, že informace, které jsou uvedeny na webu Ministerstva zdravotnictví o něm, jsou dehonestace. Bylo tam uvedeno, že je jednou ze známých osobností, které šíří dezinformace o koronaviru. Exprezident v otevřeném dopise žádá nápravu.

Ministerstvo zdravotnictví na svém webu poukázalo na nejpopulárnější dezinformace o koronaviru, které lidé šíří nejčastěji. Například nejčastěji dezinformují veřejnost o vakcínách.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Psalo se ale také o známých osobnostech a známých odbornících, kteří šíří dezinformace. Mezi nimi bylo napsáno jméno bývalého českého prezidenta Václava Klause.

Václav Klaus napsal otevřený dopis ministru zdravotnictví Janu Blatnému, kde ho požádal, aby takové tvrzení vysvětlil.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Podle něj je nepřípustné, aby webové stránky ministerstva byly využívány k dehonestování, k útokům a nepodloženým obviněním. Bývalý prezident dodal, že to je nepřípustné nejen vůči známým lidem, ale i každému občanovi.

Václav Klaus chápe, že Jan Blatný je ministrem velmi krátkou dobu, takže nemůže vědět o všem, co se na ministerstvu děje.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Ale doufá, že po jeho otevřeném dopisu bude „politováníhodná věc napravena”. Ale také by si určitě přál, aby se nic podobného už neopakovalo.

Kromě Václava Klause je tam například napsáno i jméno imunologa Jiřího Berana. Ten tvrdil, že koronavirus lze vyléčit dost jednoduchým a dostupným lékem.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Václav Klaus je dlouhodobě kritikem opatření přijatých vládou. Hovořil také o tom, že koronavirus bude nástrojem, který změní společnost.

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ ŘÍKÁ, ŽE SOUČASNÁ ČÍSLA NEJSOU DOBRÁ: MÁ JISTÉ OBAVY, PROTO BY CHTĚL PRODLOUŽIT NOUZOVÝ STAV

PŘIPOMÍNÁME: ŽENA VYPADÁ NA 20 LET, I KDYŽ MÁ PŘES 40: ODKRYLA SVÁ TAJEMSTVÍ

Share