38 let žena skrývala, že téměř nic nevidí. Během této doby vystudovala vysokou, porodila děti a napsala knihu

Pro obyčejné zdravé lidi je velmi obtížné pochopit, jak se slepí lidé cítí. Dokážete si představit situaci, kdy příbuzní a lidé ve vašem okolí mnoho let ani netuší, že nevidíte?

Zena Cooper/ Zdroj:laykni.com

Dnes vám povíme příběh Britky Zeny Cooperové, která si 38 let nikomu neříkala, že byla prakticky slepá, ale i přes všechno dokázala hodně.

Zena Cooper/ Zdroj:laykni.com

Když byla Zena mladá, dostala diagnózu syndrom Morfana. Tato patologie postihuje různé orgány, ale má největší účinek na vidění.

Zena Cooper/ Zdroj:laykni.com

Dívce byly předepsány brýle s velmi silnými čočkami. Ale ve škole začala mít problémy se svými spolužáky, začali se jí vysmívat.

Proto se již tehdy rozhodla sundat si brýle a nikomu neříkat, že vidí špatně. A zpočátku ani nechápala, čím se liší od ostatních dětí, myslela si, že každý vidí stejný rozmazaný obraz.

Zena Cooper/ Zdroj:laykni.com

Jak roky ubíhaly, Zeně klesl zrak. Ale navzdory tomu neopustila studium, a dokonce se začala vzdělávat, jednoduše zvětšila písmo v počítači v desetkrát.

Později získala práci zdravotní sestry v psychiatrické léčebně, ale zrak jí klesl ještě více a musela práci opustit.

Zena později získala titul magistra a začala pracovat jako školní poradce.

Zena Cooper/ Zdroj:laykni.com

Zena se vdala a má čtyři děti, a nikomu neřekla, že je prakticky slepá.

Snadno se starala o své děti a dokázala se s nimi vyrovnat sama. Jak říká sama, její ostatní smysly se velmi zlepšili, dokonce mohla podle vůně dětské pokožky zjistit kdy byly nemocné.

Zena Cooper/ Zdroj:laykni.com

Když Zena oslavile své 42. narozeniny, nakonec se přiznala, že je slepá. Jak se ukázalo, nikdo o tom ani netušil. Stala se autorkou knihy „Co vidíš, když nevidíš“, bylo to skutečné velké odhalení pro její blízké.

Zena Cooper/ Zdroj:youtube

Dnes Zena nadále žije aktivně a pracuje, i když ji nyní všude doprovází vodicí pes.

PSALI JSME: JAK SE ZBAVIT STRESU: POMŮŽE DECHOVÉ CVIČENÍ

PŘIPOMÍNÁME: JSEM TĚHOTNÁ, NEMÁM KDE BYDLET: TVRDOHLAVÝ DĚDEČEK NECHCE DÁT SVŮJ BYT. NEVÍM CO MÁM DĚLAT

Share