„Zdá se, že si úřady myslí, že jsme zvířata“: Policie vyklízí tábor migrantů v Calais, kde ve velmi neutěšených podmínkách přebývají stovky lidí

Francouzská policie demontovala tábor migrantů v severním přístavu Calais, odkud se tisíce lidí snažily překročit Lamanšský průliv, aby se dostaly k britským břehům.

V úterý začalo vyčištění tábora, kde žilo asi 700 lidí. Jednalo se o největší takovou operaci od zničení rozlehlého tábora známého jako „Džungle“ před čtyřmi lety.

Zdroj: theguardian.com

Několik tisíc lidí se letos pokusilo zdolat nebezpečný přechod, často platí pašerákům, aby jim pomohli projet jedním z nejrušnějších přepravních pruhů na světě v gumových člunech.

Británie opakovaně tlačila na vládu prezidenta Emmanuela Macrona, aby udělala více, aby zabránila lidem opouštět Francii. Francie říká, že posílila hlídky.

Zdroj: infomigrants.net

Mnoho z těch, kteří se snaží dostat do Velké Británie, pocházejí z Afghánistánu, Iráku, Íránu, Sýrie a afrických zemí, kteří utíkají před chudobou, pronásledováním nebo válkou.

Zdroj: youtube.com

Asi 150 migrantů bude dopraveno do přijímacích středisek v Pas-de-Calais, dalších 150 do dalších oddělení v severní Francii a zbývajících asi 500 do dalších regionů země.

Zdroj: youtube.com

„Podle mého názoru se jedná především o operaci, která má lidem poskytnout bezpečné útočiště. Migranti žijí v této zalesněné oblasti ve velmi obtížných podmínkách.

Rozhodl jsem se provést tuto operaci před nástupem zimy s teplotami kolem minus tří či čtyř stupňů,“ uvedl prefekt oblasti Le Franc.

Zdroj: youtube.com

„Policie nepoužila žádné násilí. Bylo nám řečeno, že musíme nechat své stany a prostě si vzít naše tašky se sebou. Nyní je v autobuse 16 žadatelů o azyl a čtyři policisté.“ vyjádřil se k situaci jeden z migrantů.

Zdroj: youtube.com

A pak dodal: „Nebylo nám řečeno, kam nás vezou.“

Zdroj: youtube.com

To byl jeden ze skupiny 11 Syřanů, kteří byli ministerstvem vnitra násilně z Velké Británie posláni do Španělska.

Zdroj: youtube.com

„11 z nás, kteří byli opuštěni na ulici ve Španělsku, jsme se zavázali, že zůstaneme spolu. Všichni jsme v autobuse společně. Každý z nás se chce dostat do Velké Británie.

Budeme se snažit najít způsob, jak se dostat do Velké Británie. I když nás zavedou až na Měsíc, stále se pokusíme dostat do Velké Británie. Mám tam dva bratry a chci být s nimi.“ řekl muž.

Zdroj: youtube.com

„Zdá se, že si úřady myslí, že jsme zvířata, a berou nás z jedné farmy na druhou,“ komentoval další migrant.

Zdroj: youtube.com

Share