„V naší nynější situaci má virus lepší možnosti se šířit“: WHO řekla, kdy skončí pandemie koronaviru

Šéf Světové zdravotnické organizace (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, předpovídá, že pandemie koronavíru COVID-19 bude do dvou let pryč, a poznamená, že vydrží méně než pandemie španělské chřipky v letech 1918 až 1920, píše agentura Reuters.

Zdroj: dw.com

„V naší nynější situaci s větším množstvím technologií a samozřejmě s větším propojením má virus lepší možnosti se šířit, může se rychle stěhovat, protože dnes jsme více propojeni.

Máme nevýhodu globalizace, blízkosti, propojenosti, ale výhodu lepších technologií, takže doufáme, že tuto pandemii ukončíme za méně než dva roky.

Zdroj: solovei.info

S využitím dostupných nástrojů a spoléháním na nové, jako jsou vakcíny, myslím si, že můžeme ukončit pandemii koronaviru za méně času, než trvala pandemie španělské chřipky“, uvedl šéf WHO.

Zdroj: radiosvoboda.org

V důsledku španělské chřipky zemřelo po celém světě v letech 1918 až 1920 kolem 50 milionů lidí (čísla se pohybují mezi 17 až 50 miliony mrtvých).

Zdroj: dw.com

Podle Johns Hopkins University už téměř 23 milionů lidí po celém světě onemocnělo COVID-19, 800 000 osob zemřelo, a téměř 15 milionů se zotavilo.

Zdroj: 1news.az

Share