Vysoká úroveň inteligence je vždy obdivuhodná. Je hezké být chytřejší a erudovanější než ti kolem nás, ale to má své zápory.
Chytří lidé myslí příliš mnoho a přicházejí o prosté radosti života. Inteligence je požehnáním, které se stává kletbou, když je jí příliš mnoho.
Zde je 5 nevýhod chytrých lidí, které rozčilují všechny kolem:
1. I v neformálním rozhovoru opravují společníka.
Velmi chytří lidé rozčilují svou inteligencí. V jakémkoli rozhovoru opravují partnera, což ostatním leze na nervy, když se chtějí jen příjemně strávit čas s přáteli.
2. Všechno pečlivě analyzují
Chytrí lidé jsou příliš pečliví při analýze podrobností, aby neudělali chyby. Myslí tak mnoho, že si již nemohou vybrat ze všech možností. V takových případech by se měli spolehnout na instinkty.
3. Cítí se sami a nejsou si jistí.
Vysoce inteligentní lidé jsou neustále tlačeni nutností seberealizaci. Denně čelí vysokým očekáváním společnosti. Musí neustále dokazovat svoji úroveň a myslet jen na práci. Ve výsledku zůstávají úplně sami.
4. Podceňují tvrdou práci
Chytrí lidé dokončují svou práci rychleji než ostatní, což jim dává pocit jejich vlastní jedinečnosti a jistoty, že dělají to nejlepší. Podle psychologů to zneužívají ti, kteří si v dětství uvědomili svůj intelekt.
Vysoká inteligence nezaručuje úspěch. Pokud chytrý člověk nechápe hodnotu tvrdé práce a nevyužívá svůj potenciál, neuspěje.
5. Žijí z rozumu, ne z pocitů
Lidé s vysokou inteligencí jsou schopni rozumět pocitům druhých, ale sami potlačují své emoce. Jde o to, že emoce by neměly ovlivňovat intelektuály při řešení problémů: vysoká emoční inteligence kompenzuje nízké kognitivní schopnosti a naopak.
Nestačí být velmi chytrým člověkem, je důležité umět tuto sílu správně používat.
PŘIPOMÍNÁME: PES SE UKÁZAL BÝT TAK CHYTRÝ, ŽE SE CHOVÁ JAKO ČLOVĚK, KDYŽ MAJITELÉ NEJSOU DOMA