„Nejchytřejší plemeno psů na světě“: kdo zaujímá 1. místo v intelektuálním žebříčku světově proslulého profesora Stanleyho Korena

Názor profesora psychologie Stanleyho Corena týkající se inteligence různých plemen psů, který popsal ve svém bestselleru „Inteligence psů“ již v roce 1994, je stále nejvíce autoritativní mezi psovody. Jaké je tedy nejchytřejší plemeno psů podle mnohých studií? O tom se dozvíte v našem článku.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

Stanley Coren, profesor psychologie a odborník na plemena psů, provedl v minulém století rozsáhlý výzkum za účasti psovodů, psychologů a rozhodčích výstavních kruhů. Výsledky své práce publikoval v nejprodávanější knize Inteligence psů. Jeho hodnocení zahrnuje 80 plemen. Vrchol „Olympu“ obsadilo plemeno border kolie.

Přesně tohle, které se ukázalo jako plemeno, které je schopné dokonale porozumět člověku, stejně jako učit se příkazy s rychlostí blesku a zapamatovávat si nové informace. Dosáhla vrcholu 10 inteligentních plemen psů zvaných „Einsteins“ od Korena.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

Border kolie vykazují vysoký stupeň poslušnosti, mají ideálně rozvinuté pracovní vlastnosti. Překvapivě se většina čtyřnohých přátel tohoto plemene může naučit povel za méně než pět opakování! Ráj pro trenéry! I začátečník zvládne výcvik border kolie!

Kromě toho border kolie rádi pracují, cvičí a dělají to s radostí. Jejich zvědavá mysl musí být neustále zaneprázdněná. Jsou přátelští, aktivní, energičtí, milují děti a jsou věrní svým majitelům.

Zdroj: moscow.sm-news.ru

V knize „Inteligence psů“ samozřejmě existuje upozornění, že některá plemena (například lovecký, tažný) jsou ze své podstaty samostatnější, takže jejich tendence učit se není tak silná jako u skutečných domácích plemen. To však vůbec neznamená, že jsou hloupější, i když zaujímají pozice v žebříčku, které se nacházejí níže.

PSALI JSME: MUŽ V NOCI VYZVEDL MALÉ ŠTĚNĚ NA ULICI A RÁNO SE UKÁZALO, ŽE TO VŮBEC NENÍ PES

PŘIPOMÍNÁME: KLISNA ODMÍTLA NOVOROZENÉ HŘÍBĚ KVŮLI JEHO VZHLEDU: ALE V TEN OKAMŽIK ZACHRÁNIL HO PES

Share