OSN a WHO: Každá čtvrtá nemocnice na světě nemá čistou vodu, toalety a hygienické prostředky

Každá čtvrtá nemocnice na světě nemá čistou vodu a odpovídající a hygienické podmínky. To je uvedeno ve společném prohlášení Světové zdravotnické organizace a UNICEF.

Lékař s pacientem/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Při práci v zdravotnických zařízeních, kde není čistá voda, normální toalety a dokonce ani mýdlo, jsou zdravotníci a pacienti v ohrožení života,“ uvedl šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Tedros Adhanom Ghebreyesus/ Zdroj: YouTube

Podle odborníků byla tato situace před situací s COVID-19, ale během pandemie ji nelze ignorovat.

Lékaři s pacientem/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

V současné době pracuje téměř 1,8 miliardy lékařů a pacientů za takových podmínek. Všichni jsou vystaveni zvýšenému riziku možné nákazy COVID-19.

Nemocnice/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Nejhorší situace je ve 47 nejméně rozvinutých zemích světa, kde každá druhá nemocnice a klinika nemá základní zásobování vodou a tři z pěti nemají ani toalety.

Nemocnice/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Celosvětově se už nakazilo více než 73 milionů lidí od začátku pandemie COVID-19, více než 51 milionů pacientů se uzdravilo a více než 1,6 milionu zemřelo.

Lékaři s pacientem/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: „MÁ IMUNITU PROTI KORONAVIRU. NEDÁVNO JSME S NÍM MLUVILI“: WHO UJISTILA, ŽE SANTA CLAUS DORUČÍ VŠECHNY DÁRKY VČAS

PŘIPOMÍNÁME:ANDREJ BABIŠ UVEDL, ŽE VLÁDA POŽÁDÁ O PRODLOUŽENÍ NOUZOVÉHO STAVU ASI 22. PROSINCE: DŮLEŽITOU ROLI BUDOU HRÁT HLASY KSČM

Share