Skupina odborníků tvrdí, že Česko boj s koronavirem nezvládá a chce zmírnit dopad epidemie: Kubek obvinil vládu, že se nepřipravila k očkování

Odbornici zakládají skupinu, kterou nazvali Iniciativa Sníh. Připojili se k ní například epidemiolog Václav Hořejší, evoluční biolog Jaroslav Flegr či chemik Pavel Jungwirth. Cílem skupiny je boj s koronavirem a zmírnění epidemie.

Zakladatelé Iniciativy Sníh tvrdí, že jsou nezávislí a nepodléhají žádné politické straně. Informuje web tn.nova.cz.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Členové skupiny na tiskové konferenci uvedli, že chtějí zmírnit dopad pandemie Covid-19 díky racionální diskusi a praktickým aktivitám, které jsou založené na vědeckých faktech.

Na tiskové konferenci promluvili prezident České lékařské komory Milan Kubek, profesorka Dagmar Dzúrová a profesor Zdeněk Hel z univerzity v Alabamě.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Kubek obvinil vládu v nezodpovědném postupu a dodal, že zemřelo již 30 zdravotníků. „Je dobrou zprávou, že máme antigenní testy,“ uvedl šéf ČLK s tím, že je ale neumíme správně využit. Podle Kubka testovat je potřeba studenty, školáky, pracovníky ve firmách a úředníky.

Prezident lékařské komory je také přesvědčen, že se Česko nepřipravilo k očkování a celá kampaň je v ohrožení.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

„Uděláme vše pro to, abychom zabránili zbytečným úmrtím,“ prohlásil Zdeněk Hel. Odbornici chtějí bojovat s dezinformacemi, obnovit důvěru společnosti a informovat ji o vývoji nákazy.

Hel říká, že Česká republika koronavirus nezvládá a lidé jsou unavení z dlouhodobě trvajících opatření.

Vakcína/ ilustrační foto / Zdroj: Youtube

Odbornici zdůrazňují, že následující měsíce budou klíčové a covid-19 dokážeme porazit. Jako východisko v této situaci je podle nich vakcína a chytrá karanténa. Dle profesorky Dzurové došlo poprvé za 50 let ke snížení naděje na dožití.

PSALI JSME: PRYMULA TVRDÍ, ŽE VLÁDA NAŠLA KOMPROMIS S LIDMI A NECHALA OTEVŘENÉ OBCHODY A SLUŽBY: DRUHOU VLNU NÁKAZY SE ALE PODLE EPIDEMIOLOGA NEPODAŘILO ZASTAVIT

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ UVEDL, ŽE VLÁDA POŽÁDÁ O PRODLOUŽENÍ NOUZOVÉHO STAVU ASI 22. PROSINCE: DŮLEŽITOU ROLI BUDOU HRÁT HLASY KSČM

Share