“A to je podle mě vysoké procento“: Ministr zdravotnictví Roman Prymula dokazuje nepravdivost mýtů kolem COVID-19

Ministr zdravotnictví Roman Prymula dokazuje nepravdivost na Twitteru toho, že infekční nemoc COVID-19 byl umělé vytvořený a na to, aby se nenakazit roušku nebo respiračního člověk nepotřebuje. Roman Prymula také byl překvapen komentářem WHO k léku Remdesiviru, který společnost vyznačila za málo účinný.

Zdroj: twitter.com

Výmysly kolem nemoci COVID-19 se šiří po světu rychleji než samotná nemoc. Nejhlavnější dle ministra zdravotnictví jsou dva. První je ten, že virus byl stvořený umělé v laboratoři, pak druhý zda vůbec nemoc existuje. Dle Prymuly nemoc nejspíš unikl z laboratoře. “Virus skutečně vyskytl přirozeně a v laboratoři se s ním pouze pracovalo,“ objasnil epidemiolog.

Zdroj: youtube.com

Vysvětlil dokonce i to proč se každý musí chránit ústa a nos. Módní textilní roušky nemají tak vysokou činnost, ale zároveň mají přímý vliv ma množství vydechovaného vzduchu.

Zdroj: youtube.com

Pokud bude mít roušku a při vydechování nebo vykašlávání nedojde k tak velkému rozšíření vzduchu a sliny, tak se budou chránit i ostatní. Kolem padesáti až do osmdesáti procent lidi se nenakazí jestli budou v prostředí, kde společnost má ochranu úst a nosu. “A to je podle mě vysoké procento,“ míní ministr.

Zdroj: youtube.com

Ke konci týdne Světová zdravotnická organizace po testování léků Remdesivir a také Hydroxychlorochin, Lopinavir a Interferon beta došla k závěru, že účinnost daných léků je nízká. Ministra Prymulu takový výsledek testování překvapil, ale dle něho to znamená, že účinnost preparátu nebyla potvrzena a konečně lze říci, že medikamenty jenom zabraňují aby se nemoc přeměnila do těžší formy.

Share