Adam Vojtěch po odchodu z ministerstva má novou práci: zůstane pracovat ve sféře zdravotnictví

V Ústeckém kraji nové jeho vedení provedlo změny v řízení Krajské zdravotní, do které spadá 5 největších nemocnic v regionu. Radní odvolali představenstvo a dozorčí radu.

Do nového představenstva se dostal i bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Informuje o tom web idnes.cz.

Zdroj: youtube.com

„Odvolali jsme představenstvo a dozorčí radu Krajské zdravotní (KZ),“ oznámil místní hejtman Jan Schiller (ANO). O možných změnách mluvil ještě před tím, než byl zvolen.

Kromě Vojtěcha do představenstva byli zvolení například Jindřich Zetek, Ondřej Štěrba, Josef Šedlbauer a Leoš Vysoudil. Hejtman dodal, že chtějí využit zkušenosti a kontakty exministra.

Zdroj: youtube.com

Změny ve vedení Krajské zdravotní uvítali i představitelé opozice. Filip Ušák (STAN) prohlásil, že jména v představenstvu jsou docela slibná.

Razantní krok vedení kraje se líbí i Pirátské straně. Podpořil změny v KZ jejich zastupitel Karel Karika. Má naději, že nyní KZ „nebude sloužit politikům a zlodějům“.

Zdroj: youtube.com

V lepší zdravotnictví nyní doufá i opoziční zastupitelka Věra Nechybová. Odvolání vedení Krajské zdravotní ji však překvapilo, protože s její uskupením Lepší sever nikdo nejednal.

Vedení kraje také chce, aby zdravotnici dostávali odměny za boj s koronavirem v plné míře. Uvádí se, že v minulosti tomu tak nebylo a někdo dokonce musel odměny vracet.

Zdroj: youtube.com

Hejtman Schiller řekl, že tuto situaci chce napravit.

PSALI JSME: HAMÁČEK SE TVRDĚ PUSTIL DO POSLANCŮ, KTEŘÍ PODPOŘILI ZRUŠENÍ SUPERHRUBÉ MZDY: VLÁDA NAŠLA HLASY I V OPOZICI

PŘIPOMÍNÁME: ČESKÁ MUZIKÁLOVÁ HVĚZDA POMÁHÁ V NEMOCNICI SESTRÁM: CELÝ DEN JE NA NOHOU A JE TŘEBA VYNÁŠET BAŽANTY

Share