Hamáček se tvrdě pustil do poslanců, kteří podpořili zrušení superhrubé mzdy: vláda našla hlasy i v opozici

Daňový balíček, který schvalovala Sněmovna, se stal objektem výměny ostrých názorů mezi poslanci. Nepodporovali ho šéf sociálních demokratů Jan Hamáček, poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek a také poslanci KSČM.

Zdroj: youtube.com

Změny ve zdanění mzdy začnou platit již v lednu a politici jsou přesvědčení, že nebude mít dobrý dopad pro ekonomiku Odborníci varovali, že to způsobí další díru ve statní kase.

„V případě prodloužení nouzového stavu ve sněmovně zvítězil rozum, který ji však opustil při hlasování o daňovém balíčku,“ uvedl na Twitteru vicepremiér Jan Hamáček a dodal, že za to mohou zástupce ANO, SPD a ODS.

„To je takový nesmysl, takový amatérismus!“ nešetřil slova Miroslav Kalousek s tím, že se jedná o zločin a on toto rozhodnutí bude politikům připomínat.

Schválení daňového balíčku se také nelíbilo předsedovi lidovců Marianovi Jurečkovi. Ten připustil, že se někteří poslanci chtěli zavděčit a nemysleli, co se bude dít v budoucnu. Pustil se i do premiéra Andreje Babiše, který na jednání nedorazil.

Poslanci zkritizovali ministryni financi Alenu Schillerovou, když uvedli, že snížení daní způsobí díry v rozpočtu státu a krajů.

Zdroj: youtube.com

Šéf komunistů Vojtěch Filip prohlásil, že míra jeho trpělivosti a tolerance je u konce. Kalousek šéfce státní kase řekl, že si nyní budeme muset půjčovat 70-80 miliard Kč navíc a bude to mít negativní vliv na zdravotní a penzijní systém.

Schillerová následně uznala, že nedokáže najít ve výdajích dostatek peněz. Rozpočet totiž přijde o 130 miliard korun. „Budeme si muset půjčit,“ potvrdila ministryně.

Zdroj: youtube.com

Starostové připomněli vládě, že dříve ona dříve odmítla návrh opozice zrušit superhrubou mzdu a označila ho za populistický.

Nyní ale návrh vlády podpořili občanští demokraté a jejích předseda Petr Fiala rozhodnutí Sněmovny uvítal. Dodal, že zaměstnance dostanou o 7 procent čistého navíc.

PSALI JSME: KALOUSEK A SCHWARZENBERG SE OBRÁTILI NA CÍRKEV, ABY VYZVALA K REZIGNACI LIPOVSKOU: NA JEJICH VÝZVU OSTŘE REAGOVAL OVČÁČEK

PŘIPOMÍNÁME: PIZINGEROVÁ SE POCHLUBILA DOJEMNÝMI PROFESIONÁLNÍMI FOTKAMI SVÉHO SYNA JOSEFA, KDYŽ MU BYLO POUHÝCH DESET DNÍ

Share