Andrej Babiš vyjádřil pozitivní předpoklady: pokud bude situace normální, brzy půjdou děti do škol

Předseda vlády Andrej Babiš ve středu v České televizi komentoval situaci ve školách. Podle něj pokud se epidemiologická situace bude vyvíjet jako poslední týden, bude pravděpodobné, že se děti budou moci 18. listopadu vrátit do škol.

Premiér hovořil o žácích prvních a druhých tříd základních škol. Pokud epidemie půjde stejnou cestou jako v poslední době, pak se děti vrátí do škol 18. listopadu, řekl dnes.

Zdroj: gettyimages

Školy jsou zavřené už téměř měsíc, děti se začaly učit online 14. října. Původně se plánovalo, že část dětí se do škol vrátí 2. listopadu, to se ale nepovedlo, protože počet nakažených se neustále zvyšoval.

Zdroj: gettyimages

Pro mnoho rodičů je to problém, protože nemohou jít do práce a musí být doma se svými dětmi. Po celou dobu se děti učily distančně.

Zdroj: YouTube

Zpočátku byly uzavřeny pouze některé školy, ale pak se opatření stala přísnější a zůstaly fungovat pouze mateřské školy a školy pro děti zdravotníků a pracovníků bezpečnostních složek.

Zdroj: YouTube

KDU-ČSL požadovala po vládě, aby část dětí do 23.listopadu už šla do škol, pokud bude tato podmínka splněna, je jejich strana připravena podpořit prodloužení nouzového stavu.

Zdroj: YouTube

Ve středu odpoledne by se měl konat briefing ministra školství Roberta Plagy a ministra zdravotnictví Jana Blatného.

PSALI JSME: ŽENA VYHODILA MANŽELA KVŮLI JEHO „NECHUTNÉ POSTAVĚ“: MUŽ SE ZMĚNIL K NEPOZNÁNÍ A MANŽELKA HO CHCE ZPÁTKY

PŘIPOMÍNÁME: RYCHLÉ DORUČENÍ ZBOŽÍ Z ČÍNY: ČESKÁ POŠTA NAVÁZALA SPOLUPRÁCI S ČÍNSKÝM ALIEXPRESSEM

Share