Primátor Hřib uvedl, jak budou probíhat slavnosti 17. listopadu: ministr Blatný prosí lidi zůstat doma

Z ohledu na epidemickou situace se v tomto roce výrazně omezí oslavy 17. listopadu. Tuto informaci uvedl primátor Prahy Zdeněk Hřib na své tiskové konferenci. Šéf zdravotnictví Jan Blatný také požádal lidi, aby si výročí sametové revoluci připomněli letos doma.

„Je mi líto, že nemůžeme pořádat velké akce v ulicích,“ řekl primátor hlavního města s tím, že organizátoři i přes to našli možnost, jak si sametovou revoluci připomenout.

Zdroj: Youtube

Ministr Blatný pochválil obyvatele Prahy, že dodržují protiepidemická opatření a dodal, že letos 17. listopadu musíme zůstat doma a na náměstí nechodit.

Tuto myšlenku podpořila i radní pro kulturu Hana Třeštíková.

Zdroj: Youtube

Spolek Díky, že můžem dlouhodobě pořádá pietní akce na Národní třídě 17. listopadu. Tento rok se ale připomínka sametové revoluce uskuteční v mimořádném režimu.

Organizátoři připravují přímý přenos z místa pietní akce. Sledující budou moci prostřednictvím dobrovolného příspěvku zapálit svíčku a přidat k tomu vzkaz. Jeden z dobrovolníků pak je položí na místo.

Zdroj: Youtube

Předseda Lukáš Černý také dodal, že spolek bude jednat s magistrátem, pokud se na místě konaní akce bude scházet větší množství lidí.

Černý rovněž prohlásil, že většina událostí proběhne na internetu. Přidat se mohou i společnosti a instituce, které byly vyzvány, aby své budovy osvítili barvami trikolóry.

Zdroj: Youtube

Spolek Milion chvilek pro demokracii v předvečer státního svátku bude pořádat demonstraci, která ale kvůli vládním opatřením proběhne také online. Pořadatele prohlásili, že by se v opačném případě sešli na Letné.

Zdroj: Youtube

Zděněk Hřib upřesnil, že magistrát demonstrace nezakazuje, ale organizátoři musí splňovat pravidla, která vláda nařizuje. V opačném případě je možné organizátora vyzvat k rozpuštění demonstrace.

PSALI JSME: ŠÍŘENÍ KORONAVIRU V ČESKU: MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ INFORMOVALO O 9 016 NAKAŽENÝCH ZA VČEREJŠEK

PŘIPOMÍNÁME: KDU-ČSL JE PŘIPRAVENI PODPOŘIT PRODLOUŽENÍ NOUZOVÉHO STAVU ZA JEDNÉ PODMÍNKY: ČÁST ŽÁKŮ BY SE MĚLA VRÁTIT DO ŠKOL

Share