Andrej Hryc se znovu učí chodit: Boj herce s vážnou nemoci

70letá hvězda seriálu Ulice Andrej Hryc se léčí od zákeřně leukémii. V nemocnici ležel 60 dni, a kvůli tomu zhubl 30 kilo a skoro nemůže chodit.

Zdroj: super.cz

Hryc měl těžkou chemoterapii, která ho velmi vyčerpala. Herec vůbec nevstával z postele a také má velké problémy s imunitou. Kvůli tomu doktoři mu zakázali chodit mezi lidi.

Zdroj: blesk.cz

Andrej se dva měsíce léčil na Klinice hematologie a transfuziologie v Bratislavě. Potom ho přivezla manželka Veronika a dcera Vanda domů.

Zdroj: blesk.cz

Hryc se natolik změnil, že ho někteří fanoušci na fotografii nepoznali. “Zhubl jsem 30 kilo, takže odešel tuk a svalová hmota ochabla, protože 60 dni jsem jen ležel v posteli. Chci aby se všechno vrátilo zpět, ale bude to chvíli trvat,” řekl herec.

Zdroj: blesk.cz

“Já jsem vůbec nemohl chodit. Když jsem přišel z nemocnice, vystoupil jsem z auta a domů jsem kráčel o berlích. Už to lepší, včera jsem měl 1390 kroků,” řekl herec Slovenskému portálu Nový Čas.

Zdroj: blesk.cz

Po dvou měsíční léčbě v nemocnici, Hryc bude ještě mít 100 dní rekonvalescence, diety a cvičení. “Doktoři říkají, že jsem z toho venku. Rozhodujících je následujících 100 dní,” řekl herec.

Zdroj: blesk.cz

“Všechny zprávy od lékařů jsou pozitivní. Brali mi nedávno vzorek z míchy, čísla jsou lepší než minule. Všechny podrobnosti nevím, ale lékař mi řekl, že se to vyvíjí správným směrem,” uvedl Hryc.

Share