Archiv nevěst: Jak královna a princ Philip hledali princi Williamovi vhodnou manželku

Alžběta II. a princ Philip vždy starali o budoucnost britské monarchie, a proto chtěli co nejdříve ženit prince Williama. Hledali vnukovi vhodnou manželku.

Zdroj: marieclaire.ru

Robert Jobson ve své knize „Princezny Williama“ podrobně popsal veškeré snahy královny a prince Philipa.

„Královna, princ Philip a dvorní v paláci měli záznamy o vhodných dívkách, které se jednoho dne mohou stát vhodnou nevěstou budoucího krále. Není tajemstvím, že prarodiče chtěli, aby William přišel k rozumu, a čím dříve, tím lépe“, napsal Jobson.

Příbuzní nechtěli, aby princ William byl svobodným mužem tak dlouho jako jeho otec.

Jobson ve své knize uvádí, že „dívky, které měly dostat Williamovu pozornost, to byly Emma Parker Bowlesová – neteř Camilly, dcera Jonathana Aitkena Victoria a Alexandra Knatchbull – slečny z aristokratického prostředí.

Emma. Zdroj: marieclaire.ru

Victoria. Zdroj: marieclaire.ru

Není náhodou, že Alexandra je prapravnučkou lorda Mountbattena. Po celá desetiletí byla tato dynastie spojována s královskou rodinou a princezna Diana byla Alexandrovou kmotrou“.

Alexandra. Zdroj: marieclaire.ru

Kate, se kterou William začal chodit ještě studentem, nepatřila do ideálních uchazeček o roli budoucí královny. „Kate trochu nesplňovala požadavky.

Z finančního hlediska se cítila dobře, ale nepatřila k elitě, která měla svěřenecké fondy…Prostě byla jiná“, napsal autor biografie prince.

Kate. Zdroj: marieclaire.ru

Nikdo netušil, že William bude mít vážný vztah s univerzitní láskou, ale nakonec královská rodina na Kate reagovala příznivě a nezasahovala do štěstí prince.

Share