Arogantní nevěsta zrušila svatbu kvůli koronaviru, ale stále požadovala dárky od hostů: nejlépe v hotovosti

Mnoho lidí utrpí určité finanční ztráty v důsledku pandemie koronaviru. Někdo zůstal bez práce, někdo byl nucen zrušit slavnosti a jiné drahé události, čímž ztratil peníze.

Zdroj: Pixabay.com

Rozbité plány

Jeden uživatel na internetovém fóru Reddit popsal nepříjemnou situaci, ve které se jeho bratranec ocitl. Z pochopitelných důvodů se muž rozhodl zveřejnit anonymní příspěvek, kde popsal svůj problém a požádal ostatní o radu.

Zdroj: Pixabay.com

Jeho bratranec se chtěl oženit. Plánovali si svatbu letos na jaře v březnu, ale svatba musela být náhle zrušena kvůli šíření nebezpečného viru. Podle autora příspěvku byla oslava plánována velkolepě, nákladně a jeho příbuzní utratili spoustu peněz. Všichni hosté (a je jich mnoho) obdrželi svatební pozvánky. Stejně jako mnoho novomanželů, nevěsta a ženich plánovali na úkor hostů nebo spíše jejich darů nějakým způsobem získat utracené náklady na oslavu. Virus však všechny plány zničil. Velké částky peněz byly utraceny v podstatě zbytečné.

Zdroj: Pixabay.com

Nevěsta varovala všechny hosty před zrušením svatby a slíbila, že bude informovat o datu, na které byla slavnost odložena, jakmile se situace stabilizuje a všichni se vrátí do normálu. Na konci zprávy dívka poznamenala, že zrušení akce neznamená, že hosté nemusí dávat dárky, takže se těší na dary od všech příbuzných a přátel.

Zde autor příspěvku poznamenává, že jejich rodina patří do kultury, kde je obvyklé dávat novomanželům nejen věci (například povlečení nebo kuchyňské spotřebiče a hrnce), ale i peníze.

Zdroj: Pixabay.com

Nevěsta poslala zprávu se stejným obsahem se žádostí, aby jim poslali dárky všem hostům pozvaným na svatbu prostřednictvím sociální sítě Facebook. Kupodivu, ale někteří reagovali na žádost a dali dívce do daru peníze.

Vydírání

Nevěsta vřele děkovala všem, kteří její rodině poskytli finanční pomoc formou předem připravených prezentací, zveřejněních na jejím profilu na sociální síti. Nejen to, že vypsala jména, od kterých dostala dary. Doporučila ostatním, aby následovali příklad štědrých dárců.

Zdroj: Pixabay.com

Ale nejzajímavější věc ještě jen čekala kdy uzří světlo světa. Nevěsta poslala zprávu svému bratranci, tj. Autorovi příspěvku, ve kterém osobně požádala, aby s dárkem nezaváhal, ale aby jí dal peníze, nejlépe hotovost.

Příbuzný dívky poznamenává, že nikdy nebyli blízko, nijak zvlášť nekomunikovali, takže nevidí smysl jí finančně pomoci. To je, když se koná svatba – pak předá dárek své sestře. Mezitím to vypadá hloupě a do určité míry až arogantně z její strany.

Zdroj: Pixabay.com

Reakce veřejnosti

Většina uživatelů internetového fóra podpořila autora příspěvku s tím, že nevěsta opravdu neměla právo žádat dárky od hostů. Byli však lidé, kteří vyzvali bratrance, aby své příbuzné finančně pomohl v tak těžké době.

Share