Příběh zachráněné lišky jménem Vixie, vychované domácími psy

Úžasný malý příběh!

Mezi námi jsou lidé, kteří milují zvířata natolik, že pokud je to možné, jsou připraveni sdílet své bydlení s každým zvířetem které potkají. Toto je Jamie Holdway. Příběh o tom, jak v britském domě žili čtyři psi, a jejich chlupatá rodina se rozrostla o skutečné lišky.

Zdroj: Instagram.com

Asi před šesti měsíci našla žena novorozené mládě lišky opuštěné matkou. Soucitná Jemie neopustila mladé bez ochrany a jídla. Přinesla je domů a měla v úmyslu mláďata chránit, dokud nebudou starší a silnější.

Zdroj: Instagram.com

Když se malé lišky staly trochu silnějšími, Jamie je dala pod dohled odborníkům z místního útulku pro zvířata. Jednomu z mláďat se však podařilo se se svým spasitelem spřátelit natolik, že se dívka rozhodla nechat ho žít v její dome.

Zdroj: Instagram.com

Liška, přezdívaná Vixie, se okamžitě spojila se zbytkem domácích mazlíčků. Současně se pokusila zopakovat některé jejich zvyky, a dokonce se zamilovala do krmiva pro psy. Nyní se pro ni přírodní maso stalo něčím jako doplňkem stravy.

Zdroj: Instagram.com

Jak Jamie řekla, psi byly k Vixie zpočátku velmi opatrní. Opatrně se podívali na zvíře a snažili se pochopit, koho jejich majitelka přinesla do domu. Ale brzy si zvykli na přítomnost lišky Vixie, a dokonce ji přijali do psí smečky.

Zdroj: Instagram.com

Vixie miluje odpočinek na posteli, ale častěji leze pod pohovku nebo na jiná tajná místa připomínající liščí noru, v nichž lišky obvykle žijí ve volné přírodě.

Zdroj: Instagram.com

Liška často chodí ve společnosti čtyřnohých přátel a občas se potuluje sama.

Jamie a psi se již naučili rozumět gestům a chování lišky. Například úsměv znamená, že musí zůstat sama. I když se to děje docela zřídka, má Vixie spíše milující a klidný charakter.

Zdroj: Instagram.com

Stejně jako psi se i Vixie chová velmi čistě a všechny své „záležitosti“ provádí výhradně na ulici nebo ve speciálním místě. Samozřejmě se také stává, že někteří mazlíčci porušují pravidla a hrají žerty. Například všichni členové rodiny jsou již zvyklí na to, že by boty v domě měly být ve skříni.

Zdroj: Instagram.com

Vixie a chlupatý pejsci se vždy radostně potkávají u vchodu do domu Jamie, ale noví hosté a cizinci se trochu bojí. No po prvotním strachu, každý miluje krásnou lišku. Milují ji až tak, že její majitelka pro ni vytvořila profil na sociální síti Instagram. Mimochodem, když mluvíme o šťastném životě s liškou, dívka varuje každého, kdo chce doma mít divoké zvíře, že to není tak snadné, jak se zdá na první pohled. Péče o lišku nakonec vyžaduje spoustu práce a odpovědnosti.

Share