„V tomto boji o duši Ameriky zvítězila demokracie“: Už i sbor volitelů potvrdil výsledky voleb, Biden vyzval Trumpa, aby uznal porážku

Nově zvolený prezident Joe Biden, jehož vítězství v pondělí formálně potvrdil sboru volitelů, to označil za triumf demokracie a požadoval sjednocení rozdělené americké společnosti.

Sbor volitelů/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Uvedl to několik hodin po oznámení výsledků hlasování sboru volitelů. „V tomto boji o duši Ameriky zvítězila demokracie,“ řekl Biden a zdůraznil, že hlasování bylo spravedlivé.

Joe Biden/ Zdroj: YouTube

„Víra v naše instituce byla zachována. Spravedlivost našich voleb zůstává nedotčena. A nyní je čas otočit stránku, sjednotit se a uzdravit se,“ řekl.

Joe Biden/ Zdroj: YouTube

Zároveň kritizoval současného šéfa Bílého domu Donalda Trumpa a jeho spojence z Republikánské strany, kteří podporovali nepodložená obvinění z volebních podvodů.

„Tento právní manévr nebyl ničím jiným než snahou jednotlivých volených úředníků a skupiny států přinutit Nejvyšší soud odstranit hlasy více než 20 milionů Američanů a předat prezidentský úřad kandidátovi, který prohrál…“ řekl Biden.

Donald Trump/ Zdroj: YouTube

Pak poznamenal, že zvítězil se stejným poměrem hlasů jako v roce 2016 Donald Trump, který to tehdy neváhal označit za „drtivé vítězství“.

Politik rovněž uvedl, že se nová administrativa v prvních dnech své práce zaměří na boj proti proti pandemii, který bude zahrnovat především distribuci vakcíny a oživení ekonomiky Spojených států.

PSALI JSME: NEJVYŠŠÍ SOUD USA NEPODPOŘIL DONALDA TRUMPA: CO Z TOHO VYPLÝVÁ PRO BIDENA

PŘIPOMÍNÁME: BIDENŮV PLÁN: NASTUPUJÍCÍ PREZIDENT USA CHCE ZA 100 DNÍ DOSTAT VAKCÍNU KE 100 MILIONŮM AMERIČANŮ

Share