Nejvyšší soud USA nepodpořil Donalda Trumpa: Co z toho vyplývá pro Bidena

Nejvyšší soud USA odmítl považovat nárok státu Texas proti Michiganu, Wisconsinu, Pensylvánii a Georgii na prohlášení prezidentských voleb za protiústavních. Hlášeno CNN.

 

Donald Trump / Zdroj: youtube.com

 

Soudní proces podpořilo dalších 17 států, prezident Donald Trump a 126 republikánských kongresmanů. Texaský generální prokurátor Warren Paxton v soudním řízení tvrdil, že protiústavní legislativní změny byly provedeny ve čtyřech státech, kde zvítězil nově zvolený prezident Joe Biden .

 

Budova nejvyššího soudu / Zdroj: youtube.com

 

 

Nejvyšší soud rozhodl, že Texas nemá právo žalovat, protože nebylo prokázáno, jak jsou jeho práva porušována volbami v jiných státech. Pouze dva z devíti soudců byli ochotni přijmout žalobu k posouzení a žádný ze tří jmenovaných Trumpem. „Nejvyšší soud nás opravdu zklamal. Žádná moudrost, žádná odvaha!“ – komentoval Trump rozhodnutí soudu na Twitteru.

 

Budova nejvyššího soudu / Zdroj: youtube.com

 

V pondělí 14. prosince se určí vítěz amerických prezidentských voleb. Výsledky jsou schváleny ve všech státech, Biden má získat 306 volebních hlasů proti 270 potřebným k vítězství, Trump – 232. K 3. listopadu 2020 se ve Spojených státech konaly všeobecné volby: volil se prezident, 35 senátorů, 435 členů Sněmovny reprezentantů, 13 guvernérů a také místní samosprávy.

 

Joe Biden / Zdroj: youtube.com

 

Trump odmítl uznat Bidenovo vítězství, ačkoli podle předních amerických médií volby vyhrál demokrat, který získal 306 hlasů proti 232 hlasům Trumpa. Ke dni 23. listopada jmenoval Biden kandidáty na klíčové pozice v prezidentské správě. Dne 24. listopadu Trumpova vláda oznámila, že je připravena zahájit proces tranzitu moci. 25.listopadu začalo ministerstvo zahraničí a Pentagon předávat případy Bidenovu týmu.

 

PSALI JSME: MINISTR HAVLÍČEK TVRDÍ, ŽE PROVOZOVATELE HOSPOD KOMPLIKUJÍ SITUACI: NĚKTEŘÍ SE OBÁVAJÍ, ŽE TO MŮŽE VÉST K DALŠÍMU ZPŘÍSŇOVÁNÍ

PŘIPOMÍNÁME: MINISTERSTVO NAVRHUJE ZVÝŠENÍ PLATŮ UČITELŮM: VYDĚLAT SI MAJÍ AŽ NĚKOLIK TISÍC NAVÍC

 

Share