Babiš prohlásil, že bylo chybou nenosit roušky v létě: příliš rychle jsme se chtěli vrátit k normálnímu životu

Předseda vlády Andrej Babiš se domnívá, že vláda neměla rozvolňovat opatření s rouškami a měli jsme je nosit celé léto. Opozice vytkla vládě, že za dnešní velké počty nemocných může právě ona.

Zdroj: irozhlas.cz

„Ohrožujete životy mnoha lidí,“ vzkázala premiérovi Věra Kovářová (STAN). Babiš se bránil a řekl, že respirátor nosí pořad. Také dodal, že problémem pro tuto situaci jsou krajské volby.

Poslankyně také řekla premiérovi, že měl být ve Sněmovně, když se projednával prudký nárůst nakažených. Andrej Babiš prohlásil, že musel zasedat s americkou delegací.

Zdroj: ihned.cz

„Postavte se k problémům čelem,“ vyzvala Babiše Kovářová a chce po předsedovi vlády, aby nedělal výjimky pro sebe. Na mysli zřejmě měla to, že Andrej Babiš nešel do karantény po kontaktu s hygieničkou Jarmilou Rážovou.

Zdroj: seznamzpravy

Opozice také žádá, aby byl obnoven Ústřední krizový štáb. Dokonce to chce i ČSSD. Babiš to však odmítá a dodal, že ve štábu byl jeden z největších popíračů roušek Roman Šmucler, kterého tam delegovala právě TOP 09.

Návrh na obnovení ÚKŠ nakonec Sněmovnou schválen nebyl.

Zdroj: ihned.cz

Babiš zdůraznil, že na jaře vir zdržovaly roušky, což je nyní problém, protože mnoho lidí je odmítá.

Dle poslankyně Heleny Langšádlové (TOP 09) se šíří mnoho dezinformací o koronaviru, což je velkou hrozbou a lidé se v tom neorientují.

Zdroj: e15.cz

S tím souhlasil i premiér a řekl, že se šiří mnoho nepravdivých informací ohledně vývoje vakcíny, která nejspíš bude až příští rok.

Zdroj: barrandov.tv

Od pátku se plošně zavádí nošení roušek ve školách pro žáky od druhého stupně. Týká se to i středních a vysokých škol. Platí také omezení provozní doby pro bary a restaurace.

Zdroj: denikn.cz

Share