V Česku poprvé laboratoře zaznamenaly více než 3000 nakažených: stále více pacientů jsou v nemocnicích

Rapidní nárůst počtu nakažených covid-19 v Česku pokračuje. Včera laboratoře zaznamenaly 3 130 nových případů, což je rekordem.

Od začátku měsíce se nakazilo již 19 539 lidí a od začátku epidemie 44 155. Aktuálně se s nemocí potýká více než 20 tisíc pacientů.

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Každý den se také zvyšuje počet pacientů, kteří potřebují zdravotní péči. Dnes je v nemocnicích s koronavirem 413 lidí a 91 z nich jsou ve vážném stavu.

Pro nemocnice toto číslo prý není problémem a zvládnou násobně více případů. Nemoci podlehlo celkem 489 lidí.

Zdroj: irozhlas.cz

Dle šéfa zdravotnických statistiků Ladislava Duška v září může přibýt od 44 do 70 tisíc nových případů. Zatavit šíření koronaviru mohou roušky, rozestupy a mýtí rukou.

Zdroj: idnes.cz

Během minulého týdne denní přírůstky byly také vysoké a většinou se pohybovaly nad tisícovkou. Více se ale také testuje a denní testovací kapacita činí 20 700 testů.

Ladislav Dušek říká, že je důležité, aby se zmenšoval podíl nových případů na počet testů. Zatím se toto číslo drží kolem 10 procent.

Zdroj: denik.cz

Nejvíce nakažených zatím zaznamenává Praha a okolní okresy. Za poslední týden v Praze bylo potvrzeno 191 případů na 100 tisíc obyvatel a na Kroměřížsku 171.

Zdroj: novinky.cz

Přes 150 nových pacientů na 100 tisíc obyvatel přibylo také v okresech Praha-západ, Praha-východ, Uherské hradiště a Plzeň-jih.

Zdroj: denik.cz

Share