„Během nouzového stavu procesy stavebního řízení běžely mnohem pomaleji“: Kdy dokončí stavba nové linky pražského metra

Rozšíření metra v hlavním městě Praze se původně plánovalo od začátku podzimu letos. Podle mluvčího pražského dopravního podniku (DPP) Daniela Šabíka ale stavba kvůli koronaviru začne o něco později, a to začátkem jara 2021.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Jestliže vývoj koronavirové infekce bude růst i v této době, tak stavba metra se přenese ne další termín, a to na podzim 2021.

Šabík přesvědčil, že linku D by pražský dopravní podnik plánoval otevřít po půlce roku 2028, závisí Zavedená opatření hodně ovlivňují rychlost stavby.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Dopravní podnik již v minulem roce dokončil geologický průzkum pro stavbu v půlce z míst, kde by to mělo být provedeno. To je jedná z etap, kterých musí být jedná až tři. Geologické vrty budou uskutečněný i vedle budoucí stanice metra Pankrác.

Zdroj: e15.cz

DPP posuzuje nabídky zájemců v tendru na zhotovitele stavby úseku Pankrác-Olbrachtova. Nyní probíhá stavební řízení pro úsek Pankrác – Nové Dvory.

Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Úsek z Pankráce by měl pokračovat na Náměstí Míru, kam povede metro dál ale známo není. Předpokládají, že metro povede přes Náměstí Republiky nebo na Žižkov a následně Vysočany. Stát, podle předčasných vypočítávání, skoro 73 miliardy korun.

Share