Biolog Flegr zkritizoval vládu za uspěchané rozvolňování: otevření obchodů považuje za chybu

Evoluční biolog Jaroslav Flegr nesouhlasí s tím, že se vláda rozhodla k dalšímu rozvolňování. Považuje přechod Česka do 3. stupně ve čtvrtek za uspěchaný. Uvedl to pro CNN Prima News.

Podle odborníka se kvůli tomu nepozná, kde k šíření nákazy dochází. Míní tím školy a další podniky, které se otevřou.

Zdroj: youtube.com

„Nemělo se s tím přijít ve čtvrtek, ale alespoň v pátek, aby bylo jasné, jak se na počtu nakažených projeví změna školní docházky,“ řekl Flegr s tím, že se největší nárůst očekává právě ve čtvrtek, a kvůli rozvolňování nedokážeme rozlišit počty nakažených.

Jako první se do škol vrátily první a druhé ročníky základních škol. Následovaly studenti posledních ročníků středních škol. Pak vláda povolila návrat dalších tříd základních a středních škol s určitými omezeními.

Zdroj: youtube.com

3. prosince by se měly nyní otevřít ochody a další podniky. Flegr tvrdí, že v dalších dnech se zvýší počty nakažených a my nebudeme vědět, co je jejích zdrojem, proto vláda nedokáže přesně určit, kde se musí znovu zpřísnit opatření.

Biolog se rovněž rozepsal na sociálních sítích a uvedl, že během koronavirové krize učitelé to možná mají ještě horší než zdravotnický personál. Musí se totiž neustále pohybovat mezi prezenční a distanční výukou.

Flegr doporučuje zapojit do výuky studenty pedagogických fakult, kteří by se mohli věnovat prezenční výuce. Učitelé se by pak mohli soustředit na jiných formách studia.

Odborník je přesvědčen, že by se dětí mohly učit doma a mnoho rodičů dokážou zajistit jim kvalitní výuku. To by prý pomohlo zpomalit šíření covid-19.

Zdroj: youtube.com

Nakonec se Flegr domnívá, že se žáci mohou více naučit například angličtině, když se doma budou dívat na seriály v originálu díky své introvertní povaze.

PSALI JSME: KAREL HAVLÍČEK UVEDL, ŽE JE NUTNÉ PRODLOUŽIT NOUZOVÝ STAV DO KONCE PROSINCE

PŘIPOMÍNÁME: MIKULÁŠ MINÁŘ VE ČTVRTEK PROMLUVÍ O SVÝCH DALŠÍCH PLÁNECH V POLITICE: „POKUD MÁME JÍT PO KRIZI NAHORU, MUSÍME NAJÍT SPOLEČNOU ŘEČ,“ ŘEKL

Share