Blatný prozradil, kdy se Česko může dostat do 3. stupně v protiepidemickém systému: to by umožnilo otevření malých obchodů

Příští týden 30. listopadu by se Česko mohlo dostat do 3. pásma v protiepidemickém systému. To se ale nesmí zhoršit aktuální situace. V neděli to pro televizi Prima potvrdil ministr zdravotnictví Jan Blatný.

Ministr uvedl, že se dnes v pondělí dostaneme na 4. stupeň a možná za týden přepneme ještě o jeden stupeň.

Zdroj: youtube.com

To by znamenalo, že by se kromě hypermarketů otevřely všechny obchody. „Snahou je, aby se všechno před Vánoci zlepšilo pro všechny,“ prohlásil Blatný s tím, že to ale musí odpovídat aktuální epidemiologické situaci.

Omezení provozu malých obchodů právě vadilo opozičním stranám během prodlužování nouzového stavu. Vláda za to schytala velkou porci kritiky a byla obviněna v diskriminaci drobných podnikatelů.

Zdroj: youtube.com

Senátor Ondřej Šimetka (ODS) také dodal, že není logické, když si lidé kupují boty v hypermarketu, ale nemohou chodit do malých obchodů s obuvi.

Ministr zdravotnictví však řekl, že pokud se otevřou všechny obchody, zvýší se počet lidí na veřejnosti.

Zdroj: youtube.com

Blatny uvedl, že neví, jestli vláda bude žádat o další prodloužení stavu nouze. „Ještě bych dva týdny počkal,“ dodal šéf resortu zdravotnictví a řekl, že PES bude nejspíš fungovat do konce letošního roku.

Ministr rovněž prohlásil, že protiepidemický systém může být zrušen, když budeme mít vakcínu a protestujeme dvě třetiny občanů.

Zdroj: youtube.com

Nakonec Ondřej Šimetka poznamenal, že PES měl vzniknout mnohem dřív.

PSALI JSME: KORONAVIREM NAKAŽENÉ NORKY MÁ UŽ I FRANCIE: ZEMĚ NECHCE DÁT ZVÍŘATŮM ŠANCI NA ŽIVOT

PŘIPOMÍNÁME: JAN BLATNÝ CHCE NAVRHNOUT OPAKOVANÉ TESTOVÁNÍ: ZNOVU MOHOU BÝT TESTOVÁNY RIZIKOVÉ SKUPINY A NAPŘÍKLAD PEDAGOGOVÉ

Share